Тренер фудбалера Реал Мадрида Карло Анчелоти после пораза (2:1) од Барселоне рекао је да сумња у исправност суђења
Анчелоти бесан после пораза у Ел Класику: Разматрамо да ли је био офсајд, нисмо заслужили поразGetty © Alex Caparros / Stringer

Реал је повео аутоголом Араужа, Барселона је изједначила голом Роберта, да би у надокнади времена Кеси постигао победоносни погодак.  Међутим,претходно је у 76. минуту поништен гол Асенсија због офајса.

"Одиграли смо комплетну утакмицу од првог до последњег минута. Нисмо победили јер је свиран офсајд у који и даље сумњамо. Враћамо се у Мадрид са сумњама у главама", рекао је Анчелоти, па потом наставио:

"Једноставно је, победили су јер су имали више континуитета од нас", закључио је италијански стручњак.

После 26 одиграних кола Примере Барселона је апсолутни лидер са 68 бодова, што је чак 12 више него што има другопласирани Реал Мадрид. Требало би право чудо да се догоди да каталонски клуб са овом предношћу не заврши као првак Шпаније ове сезоне.