Звезда поражена и у Мадриду, Реал нанео четврти пораз црвено-белима

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у мечу четвртог кола Евролиге од екипе Реала у Мадриду резултатом 72:56.

Ни након четири одигране утакмице у новој сезони елитног европског кошаркашког такмичења, Црвена звезда није успела да дође до победе.

Бољи у Визинк центру у Мадриду, била је екипа Реала, која је славила резултатом 72:56.

Након уводних пар минута кошарке, Реал је искористио поприлично безидејну игру и празан ход црвено-белих.

Мадридски тим стекао је двоцифрену предност средином прве четвртине, а након 10 минута водили су са 25:10.

Звездине муке наставиле су се и у другој четвртини, што је Реал знао да казни, те је стекао најубедљивијих 18 поена предности (31:13).

Тим Владе Јовановића ипак је успео да на крилима новајлије Луке Вилдозе, дође до много бољег ритма у нападу.

Уз нешто више енергије у одбрани, црвено-бели су релативно брзо смањили разлику на пет поена, да би се на полувреме отишло са девет поена предности у корист Реала (39:30).

И у другом полувремену играло се у налетима, екипе су се смењивале у серијама, а више таквих серија направио је Реал.

Звезда има за чиме да жали, пошто је веома солидном игром, успела да приђе на само два поена заостатка (42:40), али је Реал одговорио серијом 10:0 у завршници треће четвртине и тако се поново резултатски одлепио.

Домаћин није дозволио српској екипи да се до краја меча озбиљније приближи и учини завршницу занимљивијом.

Најефикаснији у победничком тиму били су Муса са 13, Дек са 12 и Јабуселе са 10 поена.

У редовима Звезде истакли су се Бентил са 17 и Вилдоза са 10 поена, док су по осам имали Добрић и Мартин.

Црвена звезда након четири одигране утакмице у новој сезони Евролиге, има исто толико пораза и последња је на табели европског такмичења.

Реал је са друге стране, остварио другу победу у четири меча и заузима девето место.