Партизан прекинуо црну серију, шампион Европе пао у Београду

Кошаркаши Партизана савладали су у "Штарк арени" у Београду екипу Ефеса са 82:79 у 14. колу Евролиге. Црно-бели су прекинули низ од пет пораза у европском такмичењу
Партизан прекинуо црну серију, шампион Европе пао у Београду© Euroleague

Још једна узбудљива и неизвесна завршница у којој учествује Партизан ове сезоне, али изабраници Жељка Обрадовића напокон из једне излазе као победници.

После велике борбе са актуелним двоструким шампионом Европе, црно-бели су успели да одбране предност у завршници и прекину низ од пет пораза у Евролиги.

Тврдо се играло на старту меча, пошто су се добрано испромашивали кошаркаши обе екипе.

Енергијом, залагањем и бољим решењима у нападу, Партизан је одлично отворио сусрет и стигао брзо до предности од 9:2.

Ефес је успео до краја прве деонице да консолидује редове, али је након 10 минута предност Партизана износила 14:10.

Почетком и средином друге четвртине, Партизанова енергија и концентрација је делимично опала, што је турски тим добрано знао да искористи.

На крилима Жижића и Бобуе, који су решавали готово сваки напад турског тима, Ефес је преузео вођство, које је до краја првог полувремена износило девет поена (37:28).

Успевао је Ефес на моменте да поведе и двоцифреном разликом у трећој деоници, али Партизан ниједног тренутка није одустајао.

Како је време одмицало, тако су на крилима одличне атмосфере у "Штарк арени" у Београду, кошаркашки српске екипе атварали прилазе ка свом кошу, да би на другој страни релативно лако долазили до поена.

Топила се предност шампиона Европе, да би крајем треће и почетком последње четвртине, тим Жељка Обрадовића направио преокрет.

Лесор, Ексум. Пантер, али и Нанели, били су хероји Партизана на обе стране паркета.

Ушло се у неизвесну завршницу, а занимљиво је да је поменути Џејмс Нанели, један од трагичара пораза од АСВЕЛ-а у прошлом колу, сада погодио кључну тројку, којом је Партизан у последњих 30-ак секунди меча ушао са четири поена предности.

Упркос брзим поенима и решењима Ефеса, када су погађали прво Данстон, а онда и Бобуа, црно-бели су поенима Пантера са линије за слободна бацања, успели да одбију налете и упишу битну победу.

Најефикаснији у српском тиму били су Ексум, Нанели и Пантер са по 18 поена, док је Лесор завршио меч са 13 поена.

Ефесу није помогла ни нестварно добра партија Бобуе, који је меч завршио са 30 поена. Жижић је убацио 20, а Мицић 14 поена.

• 16. дец 2022 • 22:22

22:22

Крај меча: Партизан - Ефес 82:79

Након драматичне и неизсвесне завршнице, екипа Партизана уписала је победу резултатом 82:79.

Тројка Нанелија, а потом и поени Пантера са линије за слободна бацацња, пресудили су у корист црно-белих.

• 22:12

39' - Неизвесна завршница, Партизан води са 75:72

Улази меч у неизвесну завршницу, а српски тим води са три поена - 75:72.

• 22:03

35' - Партизан поново води!

На пет минута до краја меча, прво тројком Нанелија, а потом и поготком Пантера са полудистанце, Партизан преокреће и преузима вођство против Ефеса - 70:67.

• 21:49

Крај треће четвртине: Партизан - Ефес 53:54

Након три одигране четвртине, Ефес има минималну предност.

Успела је српска екипа да се потпуно врати у меч и надокнади двоцифрену предност коју је у једном тренутку имао Ефес.

Поенима Ексума са линије за слободна бацања, Партизан је успео на моменте да поново поведе, али је Бобуа у последњој секунди погодио и вратио свом тиму предност.

• 21:43

28' - Партизан се враћа у игру

Неколико добрих одбрана, а потом и лакших поена црно-белих на другој страни, доносе Партизану потпуни прикључак и резултат 45:49.

• 21:35

25' - Двоцифрена предност Ефеса

Након првих поена Клајбурна, који је погодио тројку, Ефес стиже први пут до двоцифрене предности - 44:34.

• 21:29

21' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:13

Полувреме: Партизан - Ефес 28:37

Након првих 20 минута кошарке, предност Ефеса износи девет поена.

Турски тим је у другој четвртини преузео вођство, које одржава до одласка на полувреме.

Партизан поентерски предводе Смајлагић и Ексум са по седам поена, док је један мање убацио Пантер.

Жижић са 15 и Бобуа са 13 поена су најефикаснији у редовима Ефеса.

• 20:55

15' - Ефес преузима вођство

Трећом тројком Бобуе, Ефес успева да преокрене резутлат у своју корист - 17:16.

• 20:46

Крај прве четвртине: Партизан - Ефес 14:10

Након првих 10 минута кошарке, Партизан води са 14:10.

Српски тим је одлично ушао у меч и брзо дошао до осетније предности, која након прве четвртине износи четири поена.

По пет поена код црно-белих постигли су Ексум и Смајлагић.

Код Ефеса истиче се Бобуа са шест поена.