Лилардових 50 поена недовољно за победу, Бостону припао дерби Истока

Кошаркаши Портланд трејлблејзерса поражени су на свом паркету од екипе Кливленд кавалирса са 113:119, упркос сјајној партији Демијана Лиларда, који је убацио чак 50 поена. Победе у синоћним НБА мечевима уписали су још и Оклахома, Мајами, Торонто и Далас
Лилардових 50 поена недовољно за победу, Бостону припао дерби ИстокаGetty © Alika Jenner

Још једном је у кошарци, па чак и НБА, тимска игра, залагање и допринос, била боља од маестралне индивидуалне партије.

Кливленд кавалирси су на гостујућем паркету дошли до победе над Портландом, у једном веома узбудљивом мечу.

Домаћој екипи није помогао ни сјајни Демијен Лилард, који је за 40 минута на паркету убацио 50 поена, уз пет погођених тројки.

Кавси су у сусрету који је представљао повратак Рики Рубија на паркет након паузе због повреде која је трајала више од годину дана, до победе дошли одличном игром у друге две четвртине.

Портланд је на полувреме отишао са седам поена предности, али су гости трећу четвртину добили са три, а последњу са 10 поена разлике.

Донован Мичел предводио је стрелце тима из Охаја са 26 поена, док је Ален сусрет завршио са 24.

Одлично су били распоређени поени у редовима Кливленда, па је тако Гарланд меч завршио са 20, а Мобли са 17 поена.

У Портланду су, поред Лиларда, запажени били и Грент са 22, као и Сајмонс са 15 поена.

Остали НБА мечеви донели су подједнако узбуђења.

Бостон је славио у дербију Источне конференције, савладавши Бруклин са 109:98.

Тејтум је у победничком тиму убацио 20 поена, док су Смарт и Вајт додали 16 и 15 погодака.

Ирвинг је код домаћих меч завршио са 24 поена, Ворен је имао 20, а Херис 18 поена.

Милвоки је без Јаниса на паркету изгубио од Мајамија са 108:102, Торонто је са 124:114 савладао Шарлот, док је Филаделфија на свом терену поражена од Оклахоме резултатом 133:114.