Нападачка клиника у Београду - Звезда боља од Цедевита Олимпије

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на свом паркету екипу Цедевита Олимпије са 100:95 у дерби мечу 16. кола АБА Лиге
Нападачка клиника у Београду - Звезда боља од Цедевита Олимпије© ABA liga/Djordje Kostic

Кошаркашки спектакл виђен је у дворани "Александар Николић" у изведби Црвене звезде и Цедевита Олимпије.

Дерби кола је оправдао свој епитет, а након велике борбе у веома атрактивној и поентерски настројеној утакмици, победу је однела српска екипа.

Тесно је било у првом полувремену, пошто је након уводних 10 минута предност Звезде износила три, а на полувремену шест поена.

Трећа деоница протекла је у знаку црвено-белих, који су убацили у већи степен и дошли до двоцифрене предности.

Деловало је као да се Звезда довољно одлепила да нема потребе да стрепи до краја меча, али се гости нису предавали.

Поенима Ферела, Јеремића и Адамса у последњој четвртини, Цедевита Олимпија је успела да смањи заостатак на само четири поена.

Ипак, Звезда је успела да одбије налет ривала, те битним поенима врати разлику на осам поена, са колико се ушло у завршницу.

Није било довољно времена и умећа од стране Цедевита Олимпије да се још једном врате у меч, па је Звезда уписала победу.

Кампацо је са 19 поена предводио стрелце победничког тима, док је поен мање убацио Добрић.

Вилдоза је меч завршио са 15, а Петрушев са 13 поена.

У редовима гостујућег тима истакли су се Ферел са 24, као и Јеремић и Адамс са по 16 поена.