Недовићева тројка у последњој секунди недовољна, Партизан славио у другом евролигашком дербију

Кошаркаши Партизана савладали су као гости екипу Црвене звезде са 79:78 у оквиру другог евролигашког "вечитог" дербија, овога пута у 21. колу елитног такмичења

Још једном је евролигашки "вечити" дерби показао разлог због којег Србија мора имати два представника у елитном европском кошаркашком такмичењу.

Након још једне напете и неизвесне завршнице, Партизан је успео да савлада Звезду са 79:78 и тако се "освети" за пораз у претходном дуелу ове две екипе.

Већим делом меча је тим који са клупе предводи Жељко Обрадовић имао предност.

Партизан је у неколико наврата стицао осетнију разлику у износу од осам поена.

Ипак, имала је Звезда спремне одговоре и успешно се враћала у меч.

Играло се у серијама, што се могло закључити од самог почетка меча. Након прве четвртине, Партизан је водио са два поена, а на полувреме је однео максималних осам разлике.

У трећој деоници Звезда је заиграла знатно боље, пре свега у одбрани, дозволивши само 12 поена ривалу, чиме је успела потпуно да ухвати прикључак.

Утакмица је ушла у потпуно неизвесну завршницу, иако је Партизан успео да са пет разлике уђе у последња два минута меча.

Зек Ледеј у кључним моментима погађао је из свих позиција, чиме је учинио Звездин посао знатно тежим.

Успевали су црвено-бели на крилима Вилдозе и Недовића да одговоре и учине завршницу драматичном до последње секунде.

Међутим, Партизан је био смирен у пенал завршници, погађао слободна бацања и тако спречио да Звезда још једном након преокрета дође до победе.

Поново је Немања Недовић погодио тројку у последњим секундама меча, али овога пута то није имало превише утицаја на резултат, пошто је Партизан имао предност од четири поена.

Зек Ледеј и Данте Ексум предводили су стрелце Партизана са по 20 убачених поена.

Двоцифрен у редовима црно-белих био је и Матијас Лесор, који је меч завршио са 13 поена.

Код Звезде, издвојио се тандем Вилдоза-Недовић.

Аргентинац је постигао 26, а српски кошаркаш 23 поена.

Партизан је победом успео да се изједначи са Црвеном звездом по учинку у Евролиги, па сада обе српске екипе након 21 одигране утакмице, имају однос од 10 победа и 11 пораза.

• 27. јан 2023 • 21:03

21:03

Крај меча, Партизан односи победу!

У веома неизвесној завршници, Партизан је успео да се боље снађе, па црно-бели односе победу резултатом 79:78.

Није Звезди овога пута помогла тројка Немање Недовића у последњој секунди меча.

• 20:48

38' - Партизан има пет поена предности

У сам финиш утакмице, црно-бели улазе са пет поена предности (72:67).

Зек Ледеј апсолутни је лидер Партизана, пошто из напада у напад постиже изузетно битне поене за тим који са клупе предводи Жељко Обрадовић.

• 20:25

Крај треће четвртине: Црвена звезда - Партизан 54:57

Ефикасне су биле обе екипе у завршници треће деонице, након које Партизан води са 57:54.

Битне поене за Партизан на једној страни постигли су Аврамовић и Ледеј, док су за Звезду поентирали Вилдоза и Недовић.

Распламсала се борба на обе стране паркета, пошто се играчи боре за сваку лопту као да је пресудна.

• 20:14

25' - Звезда на -2

Погођена тројка Вилдозе уз фаул, а потом и реализовано слободно бацање, помогли су Звезди да смањи разлику на 46:48.

• 20:05

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 19:56

Полувреме: Црвена звезда - Партизан 37:45

Партизан у финишу друге четвртине поново стиче осетну разлику, која након 20 минута кошарке износи осам поена.

Лесор је постигао 11, а Ексум 10 поена у редовима црно-белих.

Код Црвене звезде се за сада истичу Недовић са 14 и Вилдоза са 11 постигнутих поена.

• 19:23

Крај прве четвртине: Црвена звезда - Партизан 18:20

Тројком Луке Вилдозе у последњој секунди прве деонице, Звезда успева да смањи разлику на само два поена - 18:20.

Аргентинац са осам поена предводи стрелце црвено-белих, док је код Партизана најефикаснији Лесор са такође осам.

• 19:17

8' - Партизан у налету, +8 за црно-беле

Редом погађају Ексум, Ледеј и Лесор, чиме Партизан у финишу прве четвртине стиче осетнију предност од осам поена - 19:11.

• 19:08

5' - Егал кошарка на старту

Црвена звезда је била у благој предности на половини прве четвртине, када је водила са 9:6, али је Партизан поенима Лесора успео да преокрене и поведе са 10:9.