Звезда срушила Макаби у Тел Авиву у неизвесној завршници

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Израелу екипу Макабија са 89:86 у мечу 24. кола Евролиге
Звезда срушила Макаби у Тел Авиву у неизвесној завршници© Euroleague

Напокон је Црвена звезда прекинула низ пораза у Евролиги, пошто је на тешком гостовању у Тел Авиву надиграла Макаби.

Изабраници Душка Ивановића након дужег периода у европском такмичењу деловали су енергичније и квалитетније од ривала од почетка меча.

Имала је Звезда на моменте и 16 поена предности у моментима друге и треће четвртине, али је Макаби успео да се потпуно врати у меч и учини завршницу неизвенсом.

Након прве четвртине која је завршена резултатом 18:18, српски тим је у другој деоници стекао двоцифрену предност.

На крилима одличних партија Недовића, а потом и Митровића, Звезда је одржавала разлику све до последње четвртине.

Право ниоткуда се Макаби вратио, пре свега заиграо бољу одбрану, а потом почео да погађа са дистанце, чиме је са 16, смањио разлику на један поен.

Битне поене у завршници за црвено-беле упиосали су Добрић, Вилдоза и Митровић.

Меч је ушао у драматичну и неизвесну пенал завршницу, у којој је Црвена звезда била прибранија и боље се снашла.

Најефикаснији у редовима српског тима били су Недовић са 28, Митровић са 14 и Добрић са 13 поена.

Петрушев је убацио 12, а Вилдоза 10 поена.

Код домаће екипе сјајан меч одиграо је Болдвин са 38 поена, а двоцифрени су били Колсон са 16 и Хилијард са 10 поена.

• 9. феб 2023 • 22:10

22:10

Крај меча, победа Звезде у неизвесној завршници!

Имала је српска екипа довољно концентрације у самој завршници, те је са линије за слободна бацања одбранила предност и уписала победу на гостовању у Тел Авиву.

• 21:56

Добрић погађа за +3, 12 секунди је до краја

Изузетно битне поене постигао је Добрић за Црвену звезду, на 12 секунди до краја меча. Српски тим има три поена предности у самој завршници, Макаби има напад за изједначење.

• 21:43

35' - Макаби смањује на шест поена разлике

Домаћа екипа је у великом налету, пошто је смањила разлику српске екипе са 16 на само шест поена.

Очекује нас неизвесна завршница у Тел Авиву.

• 21:32

Крај треће четвртине: Макаби - Црвена звезда 55:69

Након три деонице, предност српске екипе износи 14 поена.

Макаби је на моменат успео да смањи заостак на једноцифрену преност, али је Звезда успела да одбије налет и врати осетнију разлику.

• 21:15

25' - Митровић погађа за +16

Наставља се период сјајне кошарке Црвене звезде, која овај пут поенима Митровића из офанзивног скока стиже до максималних 16 поена предности над Макабијем - 57:41.

• 20:50

Полувреме: Макаби - Црвена звезда 34:44

Одлична друга четвртина изабраника Душка Ивановића у Тел Авиву, донела је осетнију предност српској екипи.

Недовић са 18 поена предводи стрелце, а помаже му Добрић са 10.

У редовима домаће екипе истичу се Колсон и Болдвин са по 12 поена.

• 20:38

15' - Звезда у серији, има +10

На крилима Немање Недовића, Звезда стиже до двоцифрене предности у Тел Авиву - 33:23.

• 20:29

Крај прве четвртине: 18:18

Након уводних 10 минута кошарке, Макаби и Црвена звезда играју нерешено - 18:18.

Болдвин је у редовима домаћих убацио шест поена, док су Адамс и Колсон убацили по пет поена.

Недовић предводи стрелце Звезде са 11 поена, Добрић има пет, а Петрушев четири поена.

• 20:14

5' - Макаби "избрисао" бољи почетак Звезде

Црвено-бели су солидно отворили меч, пошто су направили серију 5:0, али је уследила серија домаће екипе од 9:1.

После пет минута кошарке, Макаби води са 9:6.

• 20:05

1' - Почео је меч

Утакмица је почела након минута ћутања у знак преминулих након земљотреса у Турској и Сирији.

Стартна петорка Макабија: Болдвин, Адамс, Колсон, Мартин и Нибо.

За Црвену звезду меч почињу: Видлоза, Лазић, Добрић, Петрушев и Кузмић.