Партизан прегазио Бајерн у Минхену, црно-бели све ближи Топ 8

Kошаркаши Партизана победили су у гостима минхенски Бајерн са 82:71 (19:19, 20:14, 21:12, 22:26) у утакмици 24. кола Евролиге

Кошаркаши Партизана су боље отворили меч и у петом минуту стекли предност од осам поена (13:5).

Међутим, кошаркаши Бајерна заиграли су ангажованије у финишу прве четвртине, која је завршена резултатом 19:19.

На почетку друге четвртине виђена је изједначена игра два тима, али је Партизан првих 20 минута решио у своју корист резултатом 39:33.

Кошаркаши Партизана бриљирали су у другом полувремену, а предност гостију расла је из минута у минут.

Црно-бели су у 33. минуту повели 67:47.

Кошаркаши Бајерна заиграли су ангажованије у финишу меча и на крају су успели само да ублаже пораз.

Најефикаснији у екипи Партизана најефикаснији је био Кевин Пантер са 19 поена, док је Матијас Лесор убацио 16.

Џејмс Нанели је додао 15, а Данте Егзум 11 поена.

Код домаћих, најбољи је био Денис Сили са 11 поена, док су Кори Волден и Ник Вајлер-Баб додали по десет.

Црно-бели имају скор од 13 победа и 11 пораза, док је Бајерн у доњем делу табелие са девет тријумфа и 15 пораза.

Партизан је на овом мечу играо без Јианиса Папапетруа, а меч два клуба посматрао је некадашњи фудбалски репрезентативац Немачке Бастијан Швајнштајгер.

Партизан ће у наредном колу Евролиге, 23. фебруара на свом терену играти против Фенербахчеа, док ће Бајерн гостовати Макабију у Тел Авиву.

• 9. феб 2023 • 22:23

22:23

Крај меча - 71:82

Нова победа Партизана у Евролиги.

• 22:10

35' Партизан одбија нападе Бајерна - 54:72

Аврамовић постиже поене, Партизан има убедљивих 18 поена предности.

• 21:57

Крај треће четвртине - 45:60

Партизан граби ка новој победи - 15 поена предности пред почетак последње деонице.

• 21:49

26' Расте предност Партизана - 39:52

Партизан сјајно игра у Минхену, 13 поена предности у трећој четвртини.

• 21:13

Полувреме - 33:39

Партизан има два поена предности на полувремену.

Кевин Пантер игра одличан меч, постигао је 14 поена, а Лесор је додао осам, а Нанели седам.

Валјер Баб и Бонга имају по седам поена.

• 21:04

15' - Води Партизан 28:26

Црно-бели имају два поена предности средином друге четвртине.

• 20:47

Крај прве четвртине - 19:19

Боље је Партизан отворио меч, али се Бајерн разиграо и сустигао црно-беле.

• 20:36

4' Закуцавање Лесора - 5:13

Одличан Партизан на старту меча, црно-бели воде 13:5.