Барселона немоћна у „Ел класику“, Реал победом избио на прво место

Фудбалери Реал Мадрида савладали су на свом стадиону екипу Барселоне у „Ел класику“ са 3:1, у мечу деветог кола Ла Лиге.

Реал Мадрид поново господари шпанским фудбалом, што је потврђено након првог овосезонског „Ел класика“.

Тим који са клупе предводи Карло Анћелоти, реалтивно лако је савладао љутог ривала и остварио победу којом се враћа на прво место на табели у домаћем шампионату.

Реал је искористио низ утакмица у којима се Барселона у великој мери мучи и бележи лоше резултате.

Почело је одлично по Мадриђане, који су до вођства дошли већ у 12. минуту.

Винисијус је искористио ситуацију један на један са Робертом, којег је прелако претрчао и избио сам испред голмана гостију.

Тер-Штеген је одлично реаговао, али је одбио лопту само до Бенеземе, који се нашао на правом месту, у право време и на прави начин реаговао и сместио лопту у мрежу.

Барселона није успевала да озбиљније угрози гол домаће екипе, а до краја првог дела утакмице Реал је постигао још један гол, којим је практично решио питање победника.

Играо се 35. минут, када је Валверде имао исувише простора на противничкој трећини терена.

Уругвајац се наместио и прецизно послао лопту у мрежу Барселоне за 2:0.

Ћавијев тим успео је да се тргне у другом полувремену, али не и да доже до повољног резултата.

Дуго је Барселони требало да начне мрежу Реала, пошто је каталонски клуб на 2:1 смањио тек у 83. минуту.

Барса је одлично напала по левој страни, где је пробио Фати. Млади фудбалер послао је лопту у петерац ка Левандовском, овај петом хтео да постиге погодак, али је само окрзнуо лопту, која срећом стиже до Тореса, који није имао тежак задатак да је пошаље у мрежу.

Има за чиме Барселона да жали, пошто је само неколико тренутака касније, могла да дође до изједначења.

Роберто је покушао да постигне гол главом, али га је Менди одлично изблокирао, лопта се одбила до Фатија, који је акробатски покушао да је смести у гол, али је шут завршио поред гола.

Реал је убрзо потом казнио тај промашај, пошто је постигао још један гол и ставио тачку на меч.

Гарсија је скривио једанаестерац у првом минуту судијске надокнаде, а неумољив са беле тачке био је Родриго.

Реал је тако нанео први пораз Барселони ове сезоне у Ла Лиги и претекао је на првом месту на табели.

„Лос Бланкоси" су дошли до 25. бода, што је три више од "Блаугране".