Реми Ситија у Лајпцигу, Интер преломио десетковани Порто

Фудбалери Интера савладали су на свом стадиону екипу Порта са 1:0 у мечу осмине финала Лиге шампиона. У другом сусрету играном у истом термину, Лајпциг и Манчестер сити одиграли су нерешено 1:1
Реми Ситија у Лајпцигу, Интер преломио десетковани ПортоGetty © Lars Baron /

Утакмицама у Италији и Немачкој, завршени су први сусрети у осмини финала Лиге шампиона.

Последња два меча донела су подједнака узбуђења и неизвесности.

Интер је у Милану дочекао Порто, екипу која је 22 утакмице није знала за пораз, све до овог меча.

Одлично су се Португалци показали и против фаворизованог ривала, пошто су већим делом меча били подједнако добри, а на моменте и бољи од Интера.

Има за чим гостујући тим да жали на овом мечу, пошто је голман домаћих Андре Онана имао запажену партију, у којој је са неколико одбрана спречио Отавија, Пепеа, Таремија и Грујића да постигну погодак.

Тим Симонеа Инзагија на другој страни такође је створио солидан број шанси, углавном преко Чалханоглуа и Бареле.

У другом делу меча, велику улогу у победи домаћина играо је црвени картон који је у редовима Порта зарадио Отавио у 78. минуту, након што је други жути добио због старта испред свог шеснаестерца.

Само осам минута касније, Ромелу Лукаку, који је ушао са клупе, постигао је победоносни погодак.

Центаршут Дармијана са десне стране, лопта је стигла до Лукакуа, који главом погађа стативу, али се онда најбоље сналази и одбијену лопту смешта у мрежу и постиже једини погодак на мечу.

У другом мечу, Лајпциг и Сити ремизирали су 1:1.

Немачки тим успео је да "укроти" великог фаворита не само у осмини финала, већ у читавом такмичењу.

Сити је у првом полувремену био апсолутно бољи и опаснији тим.

Ређале су се прилике за Грилиша, Мареза и Гундогана и било је питање када ће гости стићи до вођства.

То се десило у 27. минуту, када су "грађани" искористили грешку фудбалера Лајпцига на својој половини, брзо је Гундоган упослио Мареза, а Алжирац пласирао лопту у противничку мрежу.

Ипак, у других 45 минута, домаћин је заиграо знатно боље, што им се и резултатски исплатило.

Након пропуштених шанси Вернера и Хенрикса, Лајпциг је у 70. минуту стигао до изједначења.

"Скраћени корнер" и центаршут ка Гвардиолу су се испоставили као одлична опција, која је заварала голмана Едерсона, а хрватски фудбалер главом је постигао гол и поставио коначан резултат.

Реванш утакмице у Манчестеру и Порту на програму су 14. марта.

• 22. феб 2023 • 22:54

22:54

Готово је и у Милану, Интер је савладао Порто

После 22 меча без пораза, Порто је напокон савладан, пошто је на "Ђузепе Меаци" поражен од Интера са 1:0.

Једини погодак за италијанску екипу постигао је Лукаку у 86. минуту.

• 22:52

Завршен је меч у Немачкој, реми Лајпцига и Ситија

Након 90 минута, Лајпциг и Сити одиграли су нерешено 1:1.

Стрелац за госте био је Марез у 27. минуту, док је погодак за немачки тим постигао Гвардиол у 70.

• 22:44

86' - ГОЛ! Лукаку доноси Интеру предност

Ушао је белгијски нападач са клупе за Интер и постигао погодак који вероватно доноси победу италијанској екипи.

Центаршут са леве стране дошао је до Лукакуа, чији ударац главом погађа стативу, али се лопта одбија назад до нападача, који је ногом смешта у гол.

• 22:38

78' - Порто остаје са играчем мање

Отавио је несмотрено стартовао над Чалханоглуом, због чега је зарадио други жути, тачније црвени картон.

Порто у финишу меча остаје са десеторицом играча на терену.

• 22:28

70' - ГОЛ! Лајпциг изједначује на 1:1, Гвардиол тресе мрежу

Наплатили су Немци иницијативу и бољи игру у другом полувремену, те постигли гол за изједначење.

Едерсон је лоше проценио лет лопте након "скраћеног корнера" домаћина, ишао је центаршут на Гвардила, који главом прослеђује лопту у мрежу.

• 22:27

68' - Холанд непрецизан десном ногом

Након дужег времена, Сити је успео да створи шансу за гол, када је након контре Грилиш упослио Холанда, али је шут норвешког нападача десном ногом, завршио поред гола ривала.

• 22:16

57' - Онана чува Интер, три везане одбране

Одлично игра Порто у наставку, али је Андре Онана несавладива препрека за сада.

У три наврата у једном нападу покушали су фудбалери Порта, али је камерунски голман изашао као победник у све три ситуације.

• 22:14

55' - Велике прилике за Лајпциг и Порто

У истом минуту, аутсајдери су имали велике прилике да постигну погодак.

Порто је до шансе дошао након контре, када је Пепе упослио Таремија, чији ударац брани Онана.

Лајпциг је најбољу шансу на мечу имао када је Хенрикс остао сам на десној страни, али је његов шут искоса отишао тик поред гола Ситија.

• 22:09

49' - Порто први прети у наставку

Гости из Португалије опаснији су на старту другог полувремена против Интера. Урибе је опробао ударац са ивице шеснаестерца, али лопта завршава мало преко гола домаћих.

• 22:03

46' - Настављени су сусрети

Почело је друго полувреме на оба меча...