Куп Русије: Порази Ивића и Јокановића у првим мечевима

У првим утакмицама четвртфинала Купа Русије победе су остварили фудбалери Крила Совјетова и ЦСКА
Куп Русије: Порази Ивића и Јокановића у првим мечевимаGetty © Marc Atkins / Stringer

Фудбалери Крила Совјетова су на свом терену славили против московског Динама резултатом 2:1. Домаћини су повели почетком другог полувремена голом Владимира Писарског, да би екипа Славише Јокановића успела да изједначи у 81. минуту преко Kонстантина Тјукавина.

Гол вредан победе постигао је Александар Зуев у 89. минуту.

Још један српски тренер, Владимир Ивић, претрпео је пораз. Његов Краснодар поражен је на гостовању ЦСКА у Москви резултатом 3:0.

Голове за клуб из престонице су постигли Моисес у 10, Федор Чалов у 30. и Антон Заболотњи у 86. минуту на асистенцију Милана Гајића.

Некадашњи фудбалер Црвене звезде је одиграо цео меч за ЦСKА, а од 85. минута придружио му се и Саша Здјелар. За госте из Kраснодара од 69. минута заиграо је и Михајло Бањац.

Реванш мечеви се играју 28. фебруара и 1. марта.