Јунајтед славио у фудбалском класику, Барселона елиминисана из Лиге Европе

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Барселону са 2:1 и тако са укупних 4:3, елиминисали каталонску екипу у нокаут фази Лиге Европе
Јунајтед славио у фудбалском класику, Барселона елиминисана из Лиге ЕвропеGetty © Catherine Ivill

"Театар снова" био је средиште новог фудбалског спектакла и класика између Јунајтеда и Барселоне.

Након 180 минута и велике борбе два тима, "црвени ђаволи" су били боља екипа која је елиминисала великог ривала и обезбедила пласман у осмину финала Лиге Европе.

Још једном се гледала веома узбудљива утакмица, у којој је домаћин стигао до победе након преокрета.

Барселона је повела у 18. минуту, након пенала који је скривио Бруно.

Оборен је био Балде, а прецизан са беле тачке, уз мало среће, био је Левандовски.

Јунајтед се није предавао, упркос томе што је на полувреме гост однео предност од 1:0.

Већ у другом минуту наставка, Фред је пласирао лопту у мрежу након добре акције тима из Манчестера и тако донео изједначење.

Мреже су мировале све до 73. минута, упркос шансама на обе стране.

Енглески тим појачавао је у нападу, како је време пролазило и то им се исплатило.

Након што су покушаји Рашфорда и Бруна изблокирани, лопта је стигла до Антонија, који јепретходно ушао са клупе.

Бразилац је из првог контакта, веома прецизним и јаким ударцем, послао иза леђа голмана Тер Штегена.

До краја меча, упркос покушајима "Блаугране", резултат се није мењао, па је Јунајтед уписао победу укупним резултатом 4:3.

Тим Ерика Тен Хага тако је изборио пласман у осмину финала Лиге Европе, док Барселона други пут заредом не успева да се домогне завршнице другог по квалитету европског фудбалског такмичења.