"Орлови" поражени у Атини, за СП је неопходна победа у последњем колу

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је у Атини од селекције Грчке са 97:92 (8:15, 22:24, 25:23, 25:18, 17:12) , у претпоследњем мечу квалификација за Светско првенство. Србији је за пласман на СП неопходна победа над Великом Британијом у понедељак у Београду
"Орлови" поражени у Атини, за СП је неопходна победа у последњем колу© FIBA

Комбиновани тим селектора Светислава Пешића имао је контролу меча скоро три четвртине, али је попустио након повреде Стефана Јовића и на крају доживео пораз.

Рокавопулос је био најефикаснији у победничком тиму са 28 поена, Мавраитис је додао 23.

Никола Милутинов је постигао 24 поена уз девет скокова, Давидовац је убацио 11, а Ристић један мање.

У последњем мечу квалификација Србија ће у понедељак дочекати Велику Британију у Београду, а победом би "орлови" обезбедили пласман на Светско првенство.

Летонија и Грчка већ су избориле наступ на шампионату света које ће се одржати од 25. августа до 10. септембра у Јапану, Филипинима и Индонезији.

• 24. феб 2023 • 20:13

20:13

Крај меча - 97:92

Грчка је савладала Србију после продужетка.

• 20:07

45' Мораитис на линији пенала - 93:92

Давидовац је погодио тројку, Мораитис је фаулиран 6,7 секунди пре краја.

Арбитри су погледали снимак и досудили неспортски фаул Јарамазу.

• 20:03

45' Грчка на прагу победе - 91:87

Пешић је затражио тајм-аут, 35 секунди до краја, Србија има напад.

• 20:01

43' Рокавопулос се распуцао - 89:85

Три тројке Рокавопулоса, Грчка има четири поена предности.

• 19:54

Крај регуларног дела меча: Грчка - Србија 80:80

Ни након 40 минута кошарке, Грчка и Србија нису успели да изборе победу, па ће победника одлучити додатних пет минута.

Србија је имала последњи напад у регуларном делу, али је Јарамаз промашио тројку.

• 19:44

38' - Србија враћа вођство

Тројком Јарамаза, а потом закуцавањем Милутинова, Србија враћа вођство против Грчке, а резултат на два и по минута до краја меча је 75:73 у корист "орлова".

• 19:41

36' - Грчка преокреће и води

Први пут још од уводне четвртине и резултата 6:3, Грчка стиже до предности на овом мечу.

Резутлат у последњој четвртини је 16:6 за домаћина, који стиже до вођства 71:68.

• 19:31

33' - Грчка у налету, смањује разлику на два поена

Растрчали су се Грци по терену, на једној страни успевају да одбране нападе Србије, а на другој да дођу до лакших поена.

Такав однос снага, донео им је смањивање дефицита на само два поена - 63:65.

• 19:22

Крај треће четвртине: Грчка - Србија 55:62

Грчка погађа тројку са скоро три четвртине терена у последњој секунди и тако трећу четвртину завршава са седам поена заостатка.

Упркос бољем шуту домаћина са дистанце у трећој деоници, Србија одржава предност, која варира између седам и 13 поена.

• 18:58

21' - Настављен је меч