Богдановићева серија и велики јубилеј у победи "јастребова"

Српски репрезентативац стигао до 5.000 постигнутих поена у НБА лиги, а јубилеј је улепшан тријумфом његове екипе
Богдановићева серија и велики јубилеј у победи "јастребова"Getty © Kevin C. Cox

Кошаркаши Атланте савладали су на свом паркету екипу Кливленда резултатом 136:119, уз одличну партију Богдана Богдановића.

Богдановић је на паркету провео 22 минута и за то време постигао 10 поена, што му је било довољно да пребаци 5.000 поена у досадашњој НБА каријери.

Све поене постигао је почетку друге четвртине, када је страшном серијом покренуо напад "јастребова", који су се у том тренутку одлепили.

Богдан је из игре шутирао 4/5, за три 2/3, а имао је и по два скока, асистенције, те једну украдену и три изгубљене лопте.

Потом је диригентску палицу преузео Тре Јанг, док је Атланта до краја сачувала велики вишак.

Јанг је био најефикаснији са 34 поена, три скока и девет асистенција, Мареј је додао 25 поена, уз девет скокова и осам успешних додавања.

На другој страни, Даријус Гарланд је предводио Кавсе са 33 поена, док је Донован Мичел стао на 19.

Атланта је осма на Истоку са по 30 победа и пораза, четири позиције испод Кливленда који има учинак 38-25.