Кошаркаш Портланда Демијан Лилард, убацио је 71 поен у победи своје екипе над Хјустоном резултатом 131:114
Лилард писао историју са 71 датим поеном, Лејкерси до тријумфа након незапамћеног преокретаGetty © Steph Chambers

Историја НБА лиге добила је нову страницу, коју је исписао Демијан Лилард.

Кошаркаш Порталнда постао је тек осми играч у историји првенства који је убацио 70 или више поена.

"Дејм" је то урадио у битној победи Портланда над Хјустоном у борби за плеј-оф.

Од првог минута Лилард је наговестио да ће ово бити његово вече, а до краја првог полувремена убацио је чак 41 поена.

Наставио је плејмејкер тима из Орегона да затрпава кош противника и у наставку, те је меч завршио са 71 убаченим поеном, уз 13 постигнутих тројки и процентом шута из игре од 58 одсто.

Готово да је сам Лилард донео победу Порталнду, пошто су двоцифрени у редовима домаће екипе на овом мечу били још само Грент са 13 и Литл са 11 поена.

Хјустон је имао седморицу двоцифрених стрелаца, али им то није помогло да дођу до победе.

Шенгун и Тејт су постигли по 17, Никс 16, а Исон 15 поена.

Историју су исписали и ЛА Лејкерси, који су успели да победе Далас упркос заостатку од 27 поена у другој четвртини.

Лејкерси су тако постали прва екипа ове сезоне која је победила упркос толико дефициту, пошто је досадашњи учинак тимова који су губили са 27 или више разлике, био 0-138.

Био је то највећи преокрет у историји "језераша" још од 2002. године, када су такође против Даласа успели да надокнаде 27 разлике.

Дејвис је предводио тим из Лос Анђелеса са 30 поена и 15 скокова, Леброн је меч завршио са 26 поена, Шрудер са 16, док је херој из сенке Лејкерса био Вандербилт који је убацио 15 поена и имао 17 скокова и четири украдене лопте.