Лајовић спасао меч лопту и изборио четвртфинале у Сантјагу

Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у четвртфинале АТП турнира у чилеанском Сантјагу, пошто је у осмини финала победио Аргентинца Хуана Мануела Черундола 6:2, 2:6, 7:6 (7:2)
Лајовић спасао меч лопту и изборио четвртфинале у СантјагуGetty © Buda Mendes

Српски тенисер изборио је победу након два сата и 38 минута велике борбе.

Лајовић је 75. тенисер света, док је Черундоло 108. на АТП листи.

Српски тенисер ће у четвртфиналу турнира у Чилеу играти са бољим из дуела између Аргентинаца Франциска Черундола и Томаса Мартина Ечеверије.

Лајовић је добио први сет резултатом 6:2, пошто је у овом делу меча направио два брејка.

Аргентински тенисер је узвратио у другом сету са 6:2, пошто је искористио велики број грешака Лајовића, који је пропустио доста брејк шанси.

У трећем сету виђена је велика борба, а играло се гем за гем.

Српски тенисер је у десетом гему при вођству ривала од 5:4 спасао меч лопту, а онда је изједначио на 5:5.

Лајовић је потом направио брејк, а онда је на свој сервис сервирао за победу.

Међутим, Аргентинац је узвратио рибрејком, а победник меча одлучен је у тај-брејку, који је припао Лајовићу резултатом 7:2.

АТП турнир у Сантјагу се игра за наградни фонд од 642.735 долара.