ПСЖ немоћан и у реваншу, Бајерн рутински изборио четвртфинале

Фудбалери Бајерн Минхена савладали су ПСЖ и у реваншу са 2:0, те су тако укупним резултатом 3:0 елиминисали француску екипу и изборили пласман у четвртфинале Лиге шампиона
ПСЖ немоћан и у реваншу, Бајерн рутински изборио четвртфиналеGetty © Alexander Hassenstein

Неочекивано мирно и готово рутински, Бајерн је "укротио" екипу ПСЖ-а и елиминисао их у осмини финала Лиге шампиона.

Очекивало се да ће ПСЖ пружати знатно већи отпор и претњу по гол у реваншу, поготово када се зна да су први меч изгубили са 1:0.

Међутим, тим тренера Галтијеа, већи део меча био је безопасан по гол ривала.

Уз то, „свеци“ су правили кобне грешке на својој половини, што је Бајерн знао да искористи.

Најбољу прилику за постизање гола, ПСЖ није искористио у 38. минуту, када је несхватљиву грешку направио голман Бавараца Јан Сомер.

Хтео је Сомер да ногом кроз додавање изнесе лопту из свог шеснаестерца, али је Хакими успео да му је одузме.

Стигла је лопта до Витиње, који је имао гол пред собом, на којем није било голмана Бајерна.

Упутио је шут, али је лопту са гол линије избацио пожртвовани Де Лихт.

Резултат се до краја првог полувремена није мењао, а у другом делу меча Бајерн је потпуно контролисао игру.

Тим Јулијана Нагелсмана диктирала је темпо, стварала више шанси и било је питање времена када ће постићи погодак.

У томе им је у великој мери помогао ПСЖ, конкретно Марко Верати, који је у 61. минуту изгубио лопту пред својим шеснаестерцом.

Бајерн је то веома брзо казнио, доставио лопту свом нападачу Чупо-Мотингу, који није имао тежак задатак да је спроведе у мрежу.

Веома слична ситуација одвила се и у 89. минуту, када је поново Верати био тај који је изгубио лопту, омогућио ПСЖ-у да истрчи контру и постигне нови гол.

Овога пута је стрелац био Гнабри, који је поготком решио сва питања и донео свом тиму победу.

ПСЖ поново не успева да се покаже у добром светлу у европском такмичењу, док Бајерн иде у четвртфинале Лиге шампиона.

• 8. мар 2023 • 22:53

22:53

Крај меча! Бајерн је елиминисао ПСЖ

Судија Орсато свирао је крај меча на "Алијанц арени".

Бајерн је славио са 2:0, те тако са укупних 3:0 елиминисао ПСЖ и пласирао се у четвртфинале Лиге шампиона.

• 22:48

90' +1' - ГОЛ! Гнабри постиже погодак, Бајерн води са 2:0

Нова грешка Вератија, који поново губи лопту, што Бајерн користи да реши меч у своју корист.

Серж Гнабри истрчао је у контру, избио сам пред Донаруму и затресао мрежу ривала.

Бајерн готово извесно иде у четвртфинале.

• 22:22

64' - Сјајна одбрана Сомера, Рамос је пробао главом

Месијева лопта из корнера ишла је на Рамоса, који је главом одлично шутирао ка голу Бајерна, али је у последњем тренутку интервенисао Сомер и одбранио тај ударац.

• 22:18

60' - ГОЛ! Чупо-Мотинг кажњава грешку ПСЖ-а

Невероватан кикс ПСЖ-а, пошто је Верати на ивици свог шеснаестерца олако изгубио лопту.

Бајерн је брзо то искористио, Милер је проиграо Чупо-Мотинга, који није имао тежак задатак да проследи лопту у мрежу.

• 22:10

53' - Поништен гол Бајерна

Немачки тим први тресе мрежу на мечу, али је погодак поништен због офсајда у којем се нашао Милер.

Центаршут је ишао на Чупо Мотинга, који је затресао мрежу, али је на путу ка голу, у офсајд позицији био Милер, који се активирао, упркос томе што није имао контакт са лоптом.

• 22:03

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме на "Алијанц арену".

• 21:47

Полувреме: "Нула" на оба меча

Нема постигнутих голова у првом полувремену на утакмицама у Минхену и Лондону.

Бајерн - ПСЖ 0:0
    Тотенхем - Милан 0:0

• 21:38

38' - Де Лихт са гол линије спасао гол

Велику грешку направио је Јан Сомер, када је хтео ногама да изнесе лопту из свог шеснаестерца.

ПСЖ је успео да дође до лопте и идеалне позиције за гол, али је шут Витиње на гол линији херојски одбранио Де Лихт.

• 21:32

32' - Бајерн умало до гола

Мусијала је имао прилику за постизање гола у 32. минуту, када је искоса дошао у позицију за ударац.

Добро је реаговао голман Донарума, па ће домаћи имати нови корнер.

• 21:25

25' - Меси прети у три наврата, Бајернова мрежа остаје нетакнута

Одличан напад гостујућег тима, у којем су проиграли Месија у шеснаестерцу. Није успео Аргентинац у три наврата да захвати лопту на жељени начин, чему је допринела пожртвованост голмана Сомера.