Јунајтед у полуфиналу ФА купа, Митровићу гол и црвени картон

Фудбалери Манчестер јунајтеда пласирали су се у полуфинале ФА купа, пошто су у четвртфиналу на "Олд трафорду" победили Фулам резултатом 3:1

Фулам је повео у 50. минуту голом српског репрезентативца Александра Митровића.

Српски фудбалер је у 65. минуту умало постигао још један гол, али је одлично интервенисао голман Манчестер јунајтеда Давид де Хеа.

Фудбалер Манчестер јунајтеда Џејдон Санчо је у 70. минуту изашао сам испред голмана Фулама Бернда Лена, обишао га и шутирао ка голу.

Међутим, лопту је са гол линије избацио Вилијан.

Главни судија је после интервенције из ВАР собе досудио пенал за Манчестер јунајтед, а Вилијан је добио црвени картон због играња руком.

Митровић је потом бурно реаговао, гурнуо је судију због чега је добио директан црвени картон.

Уследила је бурна реакција менаџера Фулама Марка Силве, који је такође зарадио црвени картон.

Бруно Фернандеш је био прецизан са 11 метара у 75. минуту за изједначење, 1:1.

Само два минута касније Марсел Забицер је донео предност домаћем тиму, а Фернандеш је у 96. минуту поставио коначан резултат - 3:1.

Манчестер јунајтед ће у полуфиналу ФА играти са Шефилд јунајтедом, који је био бољи од Блекбурна - 3:2.

У другом полуфиналу ФА купа састаће се Брајтон и Манчестер сити.