Партизан у финишу поклекао, Барселона славила у Београду

Кошаркаши Партизана поражени су од Барселоне са 89:80 у утакмици 31. кола Евролиге
Партизан у финишу поклекао, Барселона славила у Београду© FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ nr

На велику жалост препуне "Штарк арене" у Београду, Партизан је остао без тријумфа против велике Барселоне.

Поново су црно-бели доказали да могу да се носе и надмећу са најбољим тимовима Евролиге, али је Барселона успела да оправда статус фаворита и дође до нове победе.

Играло се у налетима, а више таквих налета имали су гости.

Прва деоница припала је каталонском тиму, који је након 10 минута водио са 25:21.

Партизан је у другој четвртини показао свој квалитет и дошао до преокрета, те са минималном разликом отишао на полувреме - 45:44.

Барселона је меч у великој мери добила сјајном трећом четвртином.

Ништа није полазило црно-белима у трећој деоници, што од отворених шутева, судијских одлука, па чак је недостајало и среће.

Барса је то користила, долазила до лаких решења у нападу и у трећој деоници стекла чак 11 поена предности.

Очекивало се да ће тим Шарунаса Јасикевичијуса успети да без већих проблема одржава ту разлику, али се Партизан није предавао.

Изабраници Жељка Обрадовића су брзо направили серију 8:0 и смањили заостатак на само три поена.

Ипак, гостујући тим је потом заиграо за класу боље на обе стране терена, на крилима Миротића и Лапровитоле брзо вратио осетнију предност, коју су одбранили до краја меча.

Ексум је био најефикаснији у редовима српске екипе са 24 поена, док је Пантер убацио 16.

Барсу су до победе предводили Лапровитола са 23 и Миротић са 19 поена.

Партизан је остао на на 17 победа и уписао је 14. пораз, док је Барса остварила 21. победу.

Упркос поразу, српски тим налази се у одличној позицији за пласман у Топ 8 фазу такмичења.

• 28. мар 2023 • 22:24

22:24

Крај меча: Победа Барселоне у Београду

Није успео Партизан да учини завшрницу занимљивијом и направи неко чудо.

Барселона је одржала разлику, одбије налет и стигне до тријумфа резултатом 89:80.

• 22:09

34' - Миротић поново Барси доноси предност

Одлична рола Миротића успела је да поништи поене Пантера и Ексума, па Барселона успева да врати осам поена предности на своју страну - 78:70.

• 22:01

32' - Фуриозан почетак Партизана и хватање прикључка

Црно-бели су у доброј енергији завршили прошлу и започели последњу четвртину.

Партизан је серијом 8:0 успели да смање разлику са 11, на само три поена за гостујући тим.

• 21:56

Крај треће четвртине: Партизан - Барселона 58:66

Након три одигране четвртине, Барселонина предност износи осам поена.

Трећа деоница протекла је потпуно у знаку каталонске екипе, која је била боља са 22:13 и тако успела да стекне осетнију разлику.

Црно-бели се ипак нису предали, иако су на моменте губили са 11 поена.

• 21:43

25' - Барселона стиче двоцифрену разлику

Некочико пута Партизан није успео да поентира или добије фаул, што Барселона на другој страни користи и лаким поенима прво Веселог, а потом и Миротића, долази до двоцифрене предности - 59:49.

• 21:38

21' - Настављен је меч

Барселона добро отвара трећу четвртину и веома брзо стиже до максималних шест поена предности.

• 21:12

Крај друге четвртине: Партизан – Барселона 45:44

• 21:11

18' "Блауграна" се враћа

Неколико слабих напада црно-белих и то је гост одмах искористио. После нове тројке Лапровитоле на семафору је писало 42:39.

• 21:07

16' Сјајна рола и Партизанових високих момака

Следећа два напада веома лепо је решио Зек Ледеј, да би после њега и Лесор поентирао за 40:32.

• 21:02

14' Каталонци прекинули серију Партизана

Чак 11:2 била је серија црно-белих на старту друге четвртине. Тада је Тоби постигао тројку, а она је Барса кренула више да гура лопту на ниски пост. После бацања Калинића резултат је 34:32.