Интер не одустаје од Европе, коначно прорадио Лукаку

Фудбалери Интера савладали су као гости екипу Емполија са 3:0 у мечу 31. кола Серије А
Интер не одустаје од Европе, коначно прорадио ЛукакуGetty © Gabriele Maltinti

Одлука Спортског суда у Лозани, којом је Јувентусу враћено 15 одузетих бодова, комплетно је променила горњи део табеле Серије А.

Екипа на коју је повратак Јувентуса највише утицао, вероватно је Интер, који је спао са места која воде у Лигу шампиона наредне сезоне.

Ипак, Интер не одустаје у свом циљу, што говори убедљива победа над Емполијем.

"Неро-азури" су до победе дошли на крилима Ромелуа Лукаку, превише пута критикованог и заборављеног нападача.

Лукаку је постигао два гола у другом полувремену (48. и 76. минут) и био асистент код трећег, чији је стрелац био Лаутаро Мартинез (88. минут).

Интер је тако дошао до битне победе и 54. бода, што их тренутно ставља на пето место на табели, са два бода заостатка за четвртопласираном Ромом.