Фудбалери Јувентуса савладали су на свом терену екипу Лећеа са 2:1 у мечу 33. кола Серије А
Напокон прорадио тандем Костић - Влаховић, Јувентус преузео друго место на табелиGetty © Valerio Pennicino

Дуго је "стара дама" из Торина чекала да проради српска веза и тандем Филип Костић и Душан Влаховић.

У најбољем тренутку по тим Максимилијана Алегрија, српски фудбалери директно су допринели у победи над Лећеом.

Јувентус је повео на домаћем терену у 15. минуту сусрета, када је гол постигао Паредес.

До краја првог полувремена виђен је по још један гол на обе стране.

Гости су у 36. минуту изједначили преко Сисеја, који је био прецизан са беле тачке.

Играо се 41. минут, када је Костић био асистент, убацивши лопту са леве стране терена, а Влаховић стрелац маестралним волеј ударцем.

Резултат се до краја меча није мењао, па је Јувентус освојио сва три бода.

Победом, Јувентус се бар на кратко попео на друго место на табели, са 63 освојена бода, два више од трећепласираног Лација.

Леће остаје на 31 боду и 16. месту на табели Серије А.

У осталим мечевима одиграним у среду, Аталанта је са 3:2 савладала Специју, Салернитана и Фјорентина одиграли су нерешено 3:3, док је Торино савладао Сампдорију у гостима са 2:0.