Интер и Милан победили римске великане - Рома све даље од Лиге шампиона

"Вучица" је изгубила од Интера, али би до Лиге шампиона могла да стигне преко Лиге Европе
Интер и Милан победили римске великане - Рома све даље од Лиге шампионаGetty © Paolo Bruno / Stringer

Фудбалери Интера победили су у Риму екипу Роме резултатом 2:0 у дерби мечу 34. кола италијанске Серије А.

Голове за Интер постигли су Федерико Димарко у 33. и Ромелу Лукаку у 74. минуту. Некадашњи српски репрезентативац Немања Матић био је у стартној постави Роме, а замењен је у 94. минуту. Миле Свилар је био на клупи за резерве у домаћем тиму.

Интер је после четврте узастопне победе у Серији А стигао до четвртог места на табели са 63 бода.

Рома је седма са 58 бодова, а римски клуб је последњи тријумф у италијанском првенству забележио 16. априла против Удинезеа (3:0). Овај тим је ван зоне Лиге шампиона, али Рома има шансу да и преко Лиге Европе избори пласман у најквалитетније европско клупско такмичење.

Рома ће у четвртак на свом терену играти први меч полуфинала Лиге Европе против екипе Леверкузена. Интер ће у наредном колу Серије А на свом терену дочекати Сасуоло, док ће Рома гостовати Болоњи.

Милан је раније у суботу на свом терену победио Лацио 2:0, па су тако два миланска великана славила против римских тимова. Иначе, играчи Милана и Интера ће наредне недеље играти први меч полуфинала Лиге шампиона.