Милан испушта Лигу шампиона, Интер казнио кикс

Фудбалери Милана поражени су на гостовању код Специје са 2:0, док је Интер као домаћин савладао Сасуоло са 4:2 у мечевима 35. кола Серије А
Милан испушта Лигу шампиона, Интер казнио киксGetty © Marco Luzzani

Уздрмао је "росонере" пораз у дербију са Интером у полуфиналу Лиге шампиона, то је очигледно.

Тим Стефана Пиолија није успео да дође ни до бода на гостовању код Специје.

У самом финишу меча, домаћин је постигао два гола и уписао победу над фаворизованим ривалом.

Визњевски је у 75. минуту донео Специји предност, да би 10 минута касније Еспозито поставио коначан резултат.

Миланов кикс у борби за место међу прве четири екипе на табели, искористио је Интер.

"Нероазури" су са 4:2 надиграли екипу Сасуола.

Головима Лукакуа, Лаутара и аутоголом Тресолдија, Интер је стигао до убедљивих 3:0 до 58. минута.

Сасуоло је успео да учини завршницу веома занимљивом, пошто је Енрике смањио на 3:1, а потом Фратези и на 3:2.

Ипак, у 90. минуту, Лукаку је новим голом решио све дилеме и донео Интеру три бода.

Након 35 утакмица, Интер је трећи на табели са 66 бодова, једним више од Лација, а пет више од Милана.