Крах Бајерна против Лајпцига, Борусија може да му "преотме" титулу

Велику прилику има Борусија из Дортмунда да коначно прекине десетогодишњу доминацију највећег ривала
Крах Бајерна против Лајпцига, Борусија може да му "преотме" титулуGetty © Matthias Hangst

Фудбалери Лајпцига направили су велики преокрет и победили Бајерн у Минхену 3:1 у дербију Бундеслиге, чиме би могли директно да предају Борусији шампионски пехар.

Лајпциг је губио на "Алијанц арени", али је преокренуо у другом полувремену и коло пре краја задао такав ударац Баварцима, од којег ће се тешко опоравити.

Када је Серж Гнабри у 25. минуту искористио асистенцију Томаса Милера, чинило се да ће Бајерн направити велики корак ка новој "салатари".

Међутим, екипа Томаса Тухела се распала у другом полувремену и гости су то умели да искористе.

Лајмер је у 65. минуту изједначио, да би Кристофер Нкунку десетак минута касније са беле тачке донео преокрет.

Трон је кренуо да се тресе, а потпуно је уздрман у финишу, када је Доминик Собослаи погодио и потврдио крах баварске машине.

Бајерн коло пре краја има 68 бодова, један више и утакмицу од другопласиране Борусија, која би, у случају два тријумфа до краја, постала нови шампион.

"Милионери" у недељу од 17.30 гостују код Аугсбурга.

Екипа са "Алијанц арене" је 10 година узастопно владала Немачком, али то би врло лако могло да се промени.

У осталим утакмицама Херта из Берлина и Бохума ремизирали су 1:1, истим резултатом завршен је дуел Вердера и Келна, трећи реми, овога пута резултатом 2:2 одиграли су Шалке и Ајнтрахт из Франкфурта, док је у окршају са највише погодака Хофенхајм победио Унион Берлин – 4:2.