Бајерн искористио кикс Борусије и вратио се на прво место Бундеслиге

Фудбалери Бајерна победили су у Минхену екипу Херте резултатом 2:0 у мечу 30. кола Бундеслиге
Бајерн искористио кикс Борусије и вратио се на прво место БундеслигеGetty © Alexander Hassenstein

Бајерн је, коначно, одиграо одличан меч и без велике драме дошао до победе.

Баварци на четири узастопна меча (два у Бундеслиги, два у Лиги шампиона) нису осетили укус победе, па им је тријумф над Хертом скинуо терет са леђа.

Бајерн је сломио отпор Херте у другом полувремену - прво је мрежу затресао Серж Гнабри у 69. минуту, а потом је гол постигао и Кингсли Коман у 79. минуту.

Фудбалери Бајерна су преузели прво место на табели Бундеслиге са 62 бода, пошто другопласирана Борусија има 61.

Екипа из Дортмунда направила је кикс пре два дана пошто је у гостима одиграла са Бохумом без победника, 1:1.

Херта је последња на табели Бундеслиге са само 22 бода.

Бајерн ће у наредном колу гостовати екипи Вердера, док ће Херта у Берлину дочекати Штутгарт.