Бајерн пао са првог места, Борусија убедљиво до лидерске позиције

Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су на свом стадиону екипу Ајнтрахта са 4:0 у мечу 29, кола Бундеслиге
Бајерн пао са првог места, Борусија убедљиво до лидерске позицијеGetty © Lars Baron

Оно што нису успели у прошлом колу, фудбалери Борусије јесу у 29. домаћег првенства.

Након новог кикса Бајерна, који је овог пута поражен на гостовању у Мајнцу, Борусија је тријумфом повратила прво место на табели.

Дортмунду је била неопходна победа над Ајнтрахтом, а "милионери" су је практично изборили у првом полувремену.

Белингем је у 19. минуту начео мрежу ривала, Мален у 24. повисио на 2:0, а Хумелс у 41. донео убедљиву залиху пред одлазак на одмор.

У другом полувремену виђен је још један погодак, у 66. минуту је Мален постигао нови гол и поставио коначних 4:0.

Након 29 одиграних утакмица, Борусија је поново лидер на табели Бундеслиге, са 60 бодова, једним више од Бајерна.

Ајнтрахт је остао девети на табели, са 42 освојена бода.