Новак "преслишао" Вавринку за пласман у осмину финала Вимблдона

Српски тенисер Новак Ђоковић убедљиво је савладао Швајцарца Стена Вавринку са 3:0 (6:3, 6:1, 7:6) у сетовима и тако се пласирао у осмину финала овогодишњег Вимблдона
Новак "преслишао" Вавринку за пласман у осмину финала ВимблдонаGetty © Shaun Botterill

Бољи од Вавринке и бржи од времена био је Новак Ђоковић у мечу трећег кола Вимблдона.

Ново фантастично издање српског тенисера, помогло му је да доста рутински савлада старог ривала и доброг пријатеља.

Мећ Ђоковића и Вавринке је почео доста касно, као трећи на Централном терену, те је постојала опасност да се не заврши у петак.

Да до тога не дође, постарао се Новак, који је за два сата и 10 минута успео да дође до тријумфа и пласмана у осмину финала.

Од старта меча видела се разлика у квалитету, а против Швајцарца, Ђоковић је показао можда и најбољу партију у каријери, што се волеј и смеч удараца тиче.

Вавринка се некако бранио у првих пар сервис гемова, али је било питање када ће Ђоковић одузети сервис ривалу.

То се први пут десило у шестом гему, када је Србин стекао предност од 4:2, коју је без већих проблема одбранио у наставку и први сет освојио са 6:3.

Још брже и убедљивије, Новак је освојио други сет.

Резултатом 6:1 и за само пола сата тениса, Ђоковић је стигао до велике предности од 2-0 у сетовима.

Вавринка је у трећем сету показао због чега је велики играч и вишеструки гренд слем победник.

Швајцарски тенисер је давао последње атоме снаге, како би меч учинио што више неизвеснијим и занимљивијим.

То је давало резултата, пошто Ђоковић није успевао да стиже до брејк лопти, самим тим и брејка.

Пронашао је Вавринка временом своје препознатљиве ударце, поготово бекхенд, што је максимално одужило трећи сет.

Након 12 гемова није било брејка, па је сет отишао у тај-брејк.

Ђоковић је по ко зна који пут оправдао надимак "краљ тај-брејкова".

Водио је противник са 5:3, имао ствари у својим рукама, али уследили су челични живци и сјајан преокрет српског тенисера.

Био је то 10. везани тај-брејк који је Ђоковић добио, чиме је овога пута дошао до освајања трећег сета и победе.

Новак се пласирао у осмину финала, а противник у наредној фази биће му Пољак Хуберт Хуркач, који је у трећем колу био бољи од Италијана Музетија.

• 7. јул 2023 • 23:47

23:47

Крај меча, Новак Ђоковић је победио Стена Вавринку!

На најбољи могући начин, смеч ударцем, Новак прави преокрет у тај-брејку, осваја трећи сет и тако са 3-0 у сетовима бележи победу над Стеном Вавринком.

• 23:35

Играће се тај-брејк у трећем сету

Још једном је Вавринка показао велику упорност и одбио налет Ђоковића.

Швајцарац је изједначио на 6:6, па ће победник трећег сета бити познат након тај-брејка.

• 23:26

Новак поново води, Вавринка поново сервира за опстанак

Још један гем који Ђоковић осваја без изгубљеног поена, чиме долази до вођства од 6:5 у трећем сету.

• 23:23

Ђоковић - Вавринка 6:3, 6:1, 5:5

Иако је у теорији требало да буде под великим притиском, Вавринка је одлично сервирао и изједначио у трећем сету на 5:5.

• 23:21

Вавринка сервира за опстанак у мечу

Фантастичним волеј ударцима, Новак стиже до предности од 5:4.

Сада ће Вавринка сервирати како би опстао у мечу.

• 23:17

Ђоковић - Вавринка 6:3, 6:1, 4:4

Не предаје се Вавринка, већ последњим атомима снаге пружа максималан отпор.

Без брејка још увек у трећем сету, који се сада помало и одужио, па ће Новак бити у трци са временом уколико жели да меч заврши данас.

• 23:03

Ђоковић - Вавринка 6:3, 6:1, 2:2

Упркос незгодном проклизавању и паду, Вавринка је успео да смогне снаге и да освоји сервис гем, те тако изједначи у трећем сету на 2:2.

• 22:56

Без брејка на старту трећег сета

По један сервис гем освојили су Ђоковић и Вавринка, те тако на почетку трећег сета нема брејка.

• 22:48

Ђоковић осваја други сет са 6:1

Још брже и још убедљивије од првог, Новак Ђоковић осваја други сет.

Резултатом 6:3, 6:1, српски тенисер стиче предност од 2-0 у сетовима.

• 22:45

Вавринка сервира за продужетак другог сета

Новак води са 5:1 у другом сету, па ће Швајцарац сервирати у покушају да га продужи.