Срби у Салцбургу коло воде - Ратков стрелац на дебију, и Павловић дао гол

Тројица српских фудбалера наступила су за актуелног шампиона Аустрије у првом колу нове сезоне, а двојица су успели да постигну голове
Срби у Салцбургу коло воде - Ратков стрелац на дебију, и Павловић дао гол© Twitter / screenshot / @SerbFootyScout

Фудбалери Салцбурга савладали су Алтах из Рајндорфа 2:0 у утакмици 1. кола Бундеслиге Аустрије, а за то су били најзаслужнији српски интернационалци.

Салцбург је на гостовању стигао до тријумфа захваљујући головима које су постигли Петар Ратков у 34. и Страхиња Павловић у 48. минуту.

Ратков, доскорашњи нападач ТСЦ-а из Бачке Тополе, постигао је гол на дебију у аустријској Бундеслиги након што се одлично снашао пред голом домаћег тима.

Већ на старту другог полувремена је мрежу затресао и некадашњи дефанзивац Партизана, поставивши резултат на коначних 2:0. Иначе, на овом сусрету је играо и трећи српски фудбалер, пошто је дебитовао и Алекса Терзић, доскорашњи играч Фјорентине.

Иначе, Салцбург је већ 10 година шампион Аустрије и у овој сезони нападају и 11. трофеј у низу у тамошњој Бундеслиги.