Партизан се намучио са Радничким, преокрет у завршници за нову победу

Фудбалери Партизана победили су на свом терену нишки Раднички са 2:1 у утакмици трећег кола Суперлиге Србије
Партизан се намучио са Радничким, преокрет у завршници за нову победу© FK Partizan / Miroslav Todorović

Београдски црно-бели су дошли до нове победе у Суперлиги, иако је до 79. минута деловало да ће уписати први пораз у домаћем шампионату.

Гости из Ниша су повели после 13 минута игре, фантастичним голом Саве Петрова.

Некадашњи фудбалер Партизана је нанизао неколико играча и онда снажним ударцем сместио лопту у мрежу.

Партизан је преузео контролу, па свим силама кренуо ка голу гостију.

Низали су се напади и прилике, али Северина и Салдања нису успевали да затресу мрежу.

Све до 79. минута, када је Натхо сигурно извео пенал.

Претходно је Аранђел Стојковић оборен у казненом простору.

Седам минута касније, преокрет доноси Ксандер Северина, првим голом у дресу Партизана.

Он је сјајно извео слободан ударац и донео Партизану нова три бода.

"Раније смо овакве утакмице губили, сада смо је добили на карактер. Хвала свима који су дошли да нас подрже и без њих не бисмо успели", рекао је тренер фудбалера Партизана, Игор Дуљај.

У првом данашњем мечу, Напредак и Војводина су одиграли нерешено - 0:0.

После три одиграна кола, прва је Црвена Звезда са 9 бодова, ТСЦ има два мање, колико и трећепласирани Партизан, односно Чукарички који је четврти.

У последњем данашњем мечу, Спартак је у Суботици победио Железничар из Панчева са 3:0.