Новак након драме до финала, нових рекорда и победе над Циципасом

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић победио је Грка Стефаноса Циципаса са 2-1 (6:2, 3:6, 7:6) у сетовима, чиме се пласирао се у финале мастерса у Паризу.
Новак након драме до финала, нових рекорда и победе над ЦиципасомGettyimages.ru © Julian Finney

Гладијаторска борба Ђоковића и Циципаса припала је српском играчу, након два сата и 20 минута тениса.

Новак је у драматичној и неизвесној завршници поново показао сво своје умеће, менталну и физичку надмоћ и заслужено изборио пласман у финале мастерса у Паризу.

Није деловало да ће меч ићи у том смеру, пошто је српски тенисер освојио први сет без превише мука.

Са два брејка, у шестом и осмом гему дошао је до брејка, те први сет освојио са 6:2.

Уследио је одговор талентованог Циципаса у другом сету.

Грчки тенисер отворио је боље други део игре, први стигао до брејка у петом гему, потом исто урадио и у деветом, па је са 6:3 дошао до изједначења у сетовима.

Одлучујући сет је отишао у тај брејк, а Новак је имао за чим да жали, пошто претходно није искористио четири брејк лопте.

Ипак, Новак је искористио искуство и традицију доброг играња у тај-брејку, па је са 7:5 освојио исти и тако дошао до победе и пласмана у финале.

Најбољи српски тенисер ће се у финалу мастерса у Паризу састати са Данцем Холгером Рунеом, који је у првом полуфиналу победио Канађанина Феликса Оже-Алијасима резултатом 6:4, 6:2.

Мастерс у Паризу игра се за наградни фонд од 5,4 милиона евра.

Новак Ђоковић ће имати прилику да одбрани титулу у главном граду Француске, те рекордни седми пут дође до трофеја у Паризу.

Такође, српски тенисер дошао је до 235. победе над неким од десет најбољег рангираних тенисера на АТП ранг-листи.