Kошаркаши САД се мучили, па савладали селекцију Новог Зеланда

Kошаркаши Сједињених Америчких Држава победили су селекцију Новог Зеланда резултатом 99:72 (19:18, 26:18, 31:22, 23:14) у утакмици првог кола групе Ц Светског првенства
Kошаркаши САД се мучили, па савладали селекцију Новог ЗеландаGetty © Ezra Acayan / Stringer

Најефикаснији у победничком тиму били су Паоло Банчеро са 21 поеном и четири скока, док је Ентони Едвардс додао 14 поена и седам скокова.

У селекцији Новог Зеланда истакао се Рубен Те Ранги са 15 поена и два скока.

Екипа селектора Стива Kера није блистала на почетку дуела.

Средином прве четвртине имао је двоцифрену предност тим Новог Зеланда 14:4. Тек крајем друге четвртине Американци праве серију 9:0 и тиме стичу знатнију предност.

У другом полувремену амерички кошаркаши су заиграли више у транзицији и додатно су појачали одбрану, па противник није имао прилику да смањи предност.

У првој утакмици у групи Грчка је славила против Јордана резултатом 92:71. У другом колу састаће се репрезентације Грчке и САД, односно Јордан и селекција Новог Зеланда.