Французи елиминисани! Летонија приредила велико изненађење

Кошаркашка репрезентација Француске, остала је без шанси за пласман у наредну фазу Светског првенства, пошто је поражена у другом колу од селекције Летоније са 88:86
Французи елиминисани! Летонија приредила велико изненађење© FIBA

Прави шок доживели су "триколори" на овогодишњем издању Мундобаскета.

Након само два кола, Француска је уписала два пораза и тако остала без теоретских шанси за пласман у наредну рунду такмичења.

У веома узбудљивом мечу, Летонија је приредила огромно изненађење и из даљег тока елиминисала једног од главних фаворита за медаљу.

Нападачки расположено је Француска ушла у меч, што говори и податак да су убацили 33 поена у првих 10 минута сусрета.

Седам поена водила је Француска након прве четвртине, да би на полувреме отишли са четири разлике.

Трећа четвртина протекла је потпуно у знаку екипе коју са клупе предводи Венсан Коле, пошто су Французи тај период добили са 21:13 и тако стекли осетну, двоцифрену предност.

Ипак, Летонија се ниједног тренутка није предавала, већ је успела на све начине да избаци противника из зоне комфора.

Невероватан преокрет уследио је у последњој четвртини, коју је Летонија добила са 26:12, чиме је прво ухватила потпуни прикључак, а потом и потпуно преокренула на своју страну.

Француска се није добра снашла у завршници, пошто је и промашила тројку за победу у последњој секунди.

Жагарс је предводио стрелце победничке екипе са 22 поена, Шмитс је убацио 20, а Бертанс 15.

Код Француза истакли су се Фурније са 27, Јабуселе са 18 и Батум са 13 поена.

Како су остварили два пораза у исто толико утакмица, Французи остају без шанси за пласман у наредну фазу, па ће се у преосталим утакмицама борити за пласман од 17. до 32. места.