Галата, Брага и Јанг Бојс поново у Лиги шампиона

Фудбалери Галатасараја, Браге и Јанг Бојса, пласирали су се у групну фазу Лиге шампиона, пошто су славили у утакмицама баража квалификационог циклуса
Галата, Брага и Јанг Бојс поново у Лиги шампионаGetty © Ahmad Mora

Изузетно узбудљиво и неизвесно било је у Истанбулу у квалификацијама за елитно европско такмичење.

Фудбалери Галатасараја и у другом мечу савладали су екипу Молдеа, овога пута са 2:1.

Турски тим имао је предност од 3:2 из првог меча, а са другом победом потврдио је пролаз у Лигу шампиона.

Икарди је седмом минуту искористио пенал и донео свом тиму предност.

Играо се 66. минут када је Хестад изједначио и дао Молдеу наду за повратак и преокрет.

Ипак, резултат се није мењао све до 93. минута, када је Анхелињо погодио за победу и пролаз турске екипе.

Поред Галатасараја, пласман у Лигу шампиона изборили су и Брага и Јанг Бојс.

Португалски тим је савладао Панатинаикос у гостима са 1:0.

У Браги у првом мечу било је 2:1 за тим који је претходно елиминисао српски ТСЦ.

У реваншу, једини стрелац за Португалце био је Брума у 83. минуту.

Након годину дана паузе, у Лигу шампиона враћа се и Јанг Бојс.

Швајцарски тим је након ремија без голова у првој, са убедљивих 3:0 савладао Макаби Хаифу у реваншу.

Итен, Угринић и аутогол Сека пресудили су израелском клубу.