Грчка направила велики преокрет против Новог Зеланда за пласман у другу фазу

Kошаркашка репрезентација Грчке победила је после великог преокрета у другом полувремену Нови Зеланд резултатом 83:74 у мечу последњег кола Ц групе и тако обезбедила пласман у другу фазу такмичења
Грчка направила велики преокрет против Новог Зеланда за пласман у другу фазуGetty © Ezra Acayan / Stringer

Нови Зеланд је много боље отворио меч, рано је стекао двоцифрену предност, а кад је дошао до максималних плус 15 средином друге деонице, деловало је да изабраници Димитриса Итудиса не могу до победе и пласмана у другу фазу.

Предвођени расположеним Јоанисом Папапетруом Грци су ипак успели да направе велики преокрет у другом полувремену.

Доскорашњи члан Партизана је био најефикаснији у Грчкој са 27 поена (4/7 за три), а уз њега су били двоцифрени и Јанулис Ларенцакис са 20 и Томас Волкуп са 10.

Шеа Или је предводио Нови Зеланд са 27 поена, 19 је додао Реубен Те Ранги, а Фин Дилејни 10.

Грчка је победом сачувала шансе за пласман у четвртфинале, али и директан пласман на Олимпијске игре.

У Групи Ј у којој је и победник Ц групе САД, Грчка ће ограти против Црне Горе и Литваније, и у случају две победе наставиће такмичење у четвртфиналу.

Нови Зеланд је поразом изгубио све шансе да се директно пласира на Олимпијске игре, па ће такмичење наставити без посебног мотива, у разигравању за пласман од 17. до 32. места, где ће у Н групи играти против Египта и Мексика.