Барселона након преокрета и са играчем мање до звања јесењег шампиона

Фудбалери Барселоне савладали су у гостима, након преокрета, екипу Осасуне са 2:1 у мечу 14. кола Ла Лиге.

Изузетно узбудљиво и неизвесно било је у Памплони, на стадиону "Ел Садар" у мечу Осасуне и Барселоне.

Тим из Каталоније дошао је до победе након преокрета, у самом финишу, уз чињеницу да је од 31. минута имао играча мање.

Барселона је знала да би евентуалном победом над Осасуном, осигурала прво место пред паузу за Светско првенство у Катару.

Ипак, лоше је кренуло по Ћавијев тим, пошто је већ у шестом минуту Дани Гарсија након корнера затресао мрежу ривала.

Гостујући фудбалери су се бунили и тражили прекршај у нападу, али је судија Хесус Хил Манзано, који је имао изузетно тежак задатак читав меч, одобрио погодак.

Наставиле су се Барселонине муке, пошто је Роберт Левандовски у 31. минуту зарадио други жути картон и оставио екипу са играчем мање.

Барса је више од сат времена фудбала играла без свог убедљиво најбољег стрелца ове сезоне, али је упркос томе успела да дође до три бода.

Осасуна је на полувреме однела предност од 1:0, али је Барселона у другом делу заиграла конкретније и то је донело резултата.

Играо се 48. минут када је након центаршута Албе, лопта стигла до Педрија, који успева да савлада голмана и двојицу фудбалера домаће екипе на гол линији.

Наставила су се узбуђења на обе стране, али је деловало да ће Осасуна успети да се одбрани.

Међутим, Ћави је на време реаговао са изменама, које су директно утицале на постизање новог гола.

Де Јонг је маестрално упослио Рафињу, а Бразилац веома лукаво приметио излазак голмана Осасуне, те главом са нешто веће удаљености успео да га лобује.

До краја меча су домаћи покушали да стигну до изједначења, али је резултат остао 1:2.

Победом је Барселона стигла до звања јесењег шампиона домаћег првенства, те знатно мирније одлази на паузу за СП.

У осталим мечевима Ла Лиге, одиграним у понедељак: Ђирона је савладала Елче у гостима са 2:1, док је Атлетик Билбао са 3:0 надиграо Ваљадолид.