Минималац Интера, "виола" сигурна у Удинама

Фудбалери Фјорентине победили су у гостима Удинезе резултатом 2:0 у утакмици петог кола Серије А
Минималац Интера, "виола" сигурна у  УдинамаGetty © Timothy Rogers

Голове за "виолу" постигли су Лукас Мартинес Кварта у 32. минуту и Ђакомо Бонавентура у 92. минуту.

Српски репрезентативац Никола Миленковић играо је за Фјорентину од 65. минута.

Српски репрезентативац Лазар Самарџић био је у стартној постави екипи Удинезеа, а замењен је у 83. минуту.

Фјорентина је пета на табели са десет бодова, док је Удинезе 18. са три бода.

Фудбалери Аталанте победили су на свом терену Каљари 2:0, головима Адемоле Лукмана у 33. минуту и Марија Пашалића у 76. минуту.

Српски голман Борис Радуновић био је на голу Каљарија од првог минута.

Аталанта је шеста на табели са девет бодова, док је Каљари 19. са свега два бода.

У првом данашњем мечу, Интер је у гостима савладао Емполи 1:0 голом Федерика ди Марка у 51. минуту.

Интер је први са 15 бодова, док је Емполи последњи и нема нити један бод.

Болоња и Наполи су одиграли 0:0, а гости нису искористили пенал у 72. минуту, пошто Виктор Осимхен није успео да смести лопту у мрежу.

Наполи има осам бодова и налази се на седмом месту, док је Болоња 11, а има шест  бодова.

У последњем данашњем мечу, Торино и Рома су одиграли нерешно 1:1.

Ромелу Лукаку је донео предност гостима у 68. минуту, а изједначење Торину је донео Запата, у 85. минуту, на асистенцију Ивана Илића.

Торино је девети са осам бодова, док је Рома 13. са пет бодова.