Брага до победе упркос два гола заостатка, Сосиједад незаустављив

Фудбалери Браге славили су у Берину против Униона са 3:2, док је Реал Сосиједад савладао у гостима екипу Салцбурга са 2:0 у првим мечевима другог кола групне фазе Лиге шампиона
Брага до победе упркос два гола заостатка, Сосиједад незаустављивGetty © Maja Hitij

Прави спектакл од меча виђен је на препуном "Олимпијастадиону" у Берлину у дуелу Униона и Браге.

Домаћин је имао меч и победу у својим ногама, водио 2:0, али су гости оправдали свој квалитет и дугогодишње искуство играња европских такмичења.

У финишу првог полувремена, у само седам минута размака, Бекер је постигао два гола за домаћина.

Било је то у 30. и 37. минуту.

Деловало је да ће Унион Берлин доћи до историјске прве победе у Лиги шампиона, али је Брага имала одговор.

У 41. минуту, гости из Португалије успели су да смање на 2:1, голом Ниакитеа, да би у других 45 минута направили преокрет.

Играо се 51. минут када је Брума изједначио резутлат, али је у 79. минуту Брага остала са играчем мање, пошто је Јорхе добио црвени картон.

То их није спречило да дођу до сва три бода, пошто је Кастро погодио гол  94. минуту за коначних 2:3.

Тим из Берлина остао је и након другог кола без бода у групи Ц, пошто су у првом мечу поражени од Реала.

Брага је након пораза од Наполија у првом колу, сада стигла до сва три бода.

У другом мечу играном у ранијем термину, екипа Реал Сосиједада славила је против Салцбурга у гостима.

Голове за шпански тим постигли су Ојарзабал у седмом и Мендез у 27. минуту сусрета.

Цео меч за Салцбург одиграли су српски репрезентативци Алекса Терзић и Страхиња Павловић, који је добио и жути картон, док је у полувремену у игру ушао и нападач Петар Ратков.

Сосиједад је тако дошао до четвртог бода у групи Д, док је Салцбург остао на три.