Звезда поражена од Фенербахчеа у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Истанбулу од екипе Фенербахчеа са 93:79 у оквиру седмог кола Евролиге.

Нису успели изабраници Владе Јовановића да дођу до друге победе у новој сезони Евролиге, пошто су у дворани "Улкер" поражени од Фенербахчеа.

Играло се у налетима у Истанбулу, а више таквих налета имао је домаћин.

Фенербахче је боље ушао у меч, пошто је релативно брзо и лако стекао 12 поена предности у првој четвртини.

Звезда је ипак успела да консолидује редове и до краја прве деонице да се потпуно резутлатски врати у меч.

Након 10 минута кошарке, Фенербахче је водио са 24:23, а минималну предност турски тим однео је и на полувреме.

Звезда је са веома добром игром наставила почетком другог полувремена.

Црвено-бели су стигли до максималне предности од шест поена и деловало је да могу да парирају фаворизованом ривалу.

Међутим, Фенербахче је појачао на обе стране паркета, затворио прилазе свом кошу, а погађао у серијама на другој страни и то се брзо одразило на резултат.

Преокренуо је тим Димитриса Итудиса и кренуо у грађење нове осетније предности.

На моменте, Звезда је прилазила на пет и три поена разлике, али је у кључним моментима, Фенер знао да одбије те налете.

У финишу, турски тим је стизао до убедљивих 16 поена предности, па питање победника није довођено.

• 10. нов 2022 • 19:55

19:55

Крај меча: Фенербахче је савладао Звезду са 93:79

Домаћа екипа одбранила је предност коју је стекла средином последње четвртине и на крају дошла до убедљиве победе над Црвеном звездом.

Најефикаснији у победничком тиму били су Мотли са 25, Махматоглу са 20 и Гудурић са 17 поена.

У екипи Црвене звезде истакли су се Недовић са 17, Вилдоза са 13 и Бентил са 12 поена.

• 19:41

35' - Звезда пришла на два поена, Фенер се одлепио на 10

Успела је Звезда још једном да ухвати прикључак и смањи разлику Фенера на само два поена, али је домаћин убрзо погодио неколико везаних тројки, чиме су се поново одлепили на двоцифрену разлику.

• 19:27

Крај треће четвртине: Фенербахче - Црвена звезда 66:57

Након три одигране четвртине, турски тим има девет поена предности. Фенербахче је до осетније предности дошао добрим затварањем деонице, пошто је у последњем минуту направио серију 7:1.

• 19:13

25' - Игра се у серијама, Фенер поново води

Имала је Звезда шест поена предности у једном тренутку почетком треће деонице, али је тим Димитриса Итудиса успео да направи преокрет и поведе са 56:50.

• 19:03

21' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме. Први посед имају домаћи.

• 18:51

Полувреме: Фенербахче - Црвена звезда 42:41

Турска екипа на полувреме одлази са минималном предношћу.

Егал кошарка игра се у дворани "Улкер" у Истанбулу, упркос чињеници да је Фенербахче у уводним минутима имао 12 поена предности.

Гудурић, Мотли и Махматоглу убацили су по осам поена у редовима Фенера.

Код Црвене звезде девет поена постигао је Недовић, осам је убацио Бентил, док је Петрушев додао шест поена.

• 18:34

15' - Звезда стиже до вођства 31:29

Настављају изабраници Владе Јовановића са одличном игром на обе стране, па тако стижу до преокрета и вођства од 31:29.

• 18:23

Крај прве четвртине: Фенербахче - Црвена звезда 24:23

Након првих 10 минута кошарке, турска екипа води са 24:23.

Фенербахче је на моменте имао и 12 поена предности, али је у финишу прве деонице Звезда заиграла знатно боље и ухватила потпуни прикључак.

Најефикаснији у редовима црвено-белих су Недовић са седам и Бентил са шест поена.

Код Фенера се истичу Пијер и Мотли са по шест поена.

• 18:08

5' - Бољи старт домаћина, који води са 16:6

Иако је дошла до нешто лакших поена у првих пар напада, Звезда се за сада мучи да заустави кошаркаше Фенера да постигну поене из рекета.

Турски тим након пет минута у првој четвртини стиже до двоцифрене предности, пошто води са 16:6.

• 17:59

1' - Почео је меч у дворани "Улкер"

Почео је меч у Истанбулу, први напад има српски тим.

Петорка Фенера: Калатес, Вилбекин, Хејз-Дејвис, Пијер и Мотли.

Петорка Звезде: Вилдоза, Холанд, Лазаревић, Петрушев и Бентил.