Брентфорд у 99. минуту шокирао и победио Сити

Фудбалери Брентфорда савладали су у гостима екипу Манечстер ситија са 2:1 у мечу 16. кола Премијер лиге.
Брентфорд у 99. минуту шокирао и победио СитиGetty © Alex Livesey

Спектакуларан меч и шокантна победа Брентфорда на "Етихаду" у Манчестеру.

Гости су до победе дошли голом у деветом минуту надокнаде, упркос бројним претходним покушајима "грађана" да освоје сва три бода.

Утакмица је одлично почела по Брентфорд, који је након почетног одмеравања снага, први дошао до вођства.

Играо се 15. минут када је Тони затресао мрежу домаћих.

Трудио се Сити да до краја првог дела утакмице дође до изједначења, али је деловало да до тога ипак неће доћи.

Међутим, у првом минуту надокнаде, Фоден је успео да погоди и донесе домаћину 1:1.

То је значило да у других 45 минута, тим из Манчестера може да уђе знатно растерећеније.

Био је то случај, али није успевао Сити да искористи многобројне шансе за гол.

Дисциплиновано и предано су се гости бранили, али су им и "грађани" помогли својим мањком концентрације и среће у самој завршници.

На све могуће начине су изабраници Пепа Гвардиоле покушавали да постигну погодак и дођу до победе.

Пропуштали су шансе редом Холанд, Силва, Де Брујне, Гундоган, Кансело...

Надокнада другог полувремена износила је 10 минута, због претходних прекида, али ни у њој домаћин није могао да реши меч у своју корист.

Уместо гола Ситија, у деветом минуту надокнаде, Брентфорд је затресао мрежу.

Одлично одрађен контра напад и завршница Тонија, који је постигао други гол на мечу и тако ставио тачку на исти.

Сити тако није искористио прилику да избије на прво место у домаћем првенству, па сада са 32 бода има два мање од Арсенала, који има меч мање.

Брентфорд је стигао до 19. бода и десетог места на табели.