Ливерпул влада градом - Салах срушио Евертон за врх Премијер лиге

"Редси" су дуго чекали да стигну до поготка, али је муке скратио феноменални египатски нападач
Ливерпул влада градом - Салах срушио Евертон за врх Премијер лигеGetty © Jan Kruger / Stringer

Фудбалери Ливерпула су савладали Евертон 2:0 у великом градском дербију, играном у оквиру 9. кола Премијер лиге.

Домаћи тим је славио на "Енфилду" после много мука да пробије бедем "карамела", али је као спас за Ливерпул дошао Мохамед Салах.

Египатски суперстар био је стрелац оба поготка на мечу. Он је довео Ливерпул у вођство у 75. минуту након што је погодио из једанаестерца, да би Џордана Пикфорда по други пут матирао у 97. минуту, на асистенцију Дарвина Нуњеза.

Ливерпул је доминирао од првог до последњег минута, упутили су чак 26 удараца ка голу градског ривала, док је Евертон само једном шутирао у оквир гола Алисона на другој страни.

Овом победом је Ливерпул макар на кратко засео на врх Премијер лиге са 20 бодова, колико имају и лондонски ривали Тотенхем и Арсенал, додуше оба тима тек треба да одиграју своје мечеве деветог кола.