Борба за треће место је реалност, Звезда поражена у Лајпцигу

Фудбалери Црвене звезде поражени су у гостима од Лајпцига са 3:1 у утакмици трећег кола Лиге шампиона
Борба за треће место је реалност, Звезда поражена у ЛајпцигуGetty © Maja Hitij

Већ на старту меча Лајпциг је јасно ставио до знања црвено-белима да ће имати тежак задатак у Немачкој.

Одмах су наметнули ритам, диктирали темпо и притискали све јаче.

Играо се 12. минут када су домаћи дошли до предности.

Мирко Иванић је изгубио лопту,  Лајпциг је у неколико потеза дошао пред гол, а  Раум је завршио напад голом.

Управо је Раум највеће проблеме правио црвено-белима по левом боку, одакле је оштрим убацивањима стављао на муке дефанзивце Звезде.

Када су постигли први гол, домаћи су кренули и по други.

Омри Глазер је у неколико наврата феноменално реаговао и сачувао мрежу – прво је Поулсен одлично шутирао, а потом Лукеба главом.

Када се спустио темпо и када се мало успорила утакмица, Звезда је била на корак од изједначења. А тај корак се зове ВАР.

Лукеба и Олајинка су били у дуелу, а Хосе Марија Санчес је досудио пенал за Звезду.

Ипак, после асистенције из ВАР собе, арбитар је погледао снимак и променио одлуку.

Звезда је у друго полувреме изашла са новом енергијом, играла је офанзивније и покушавала да што пре дође до изједначења.

Све покушаје гостију пресекао је Ћави Симонс, фантастичним голом у 58. минуту.

Некадашњи ђак Барселоне је опалио по лопти са велике дистанце, а Глазер није могао ништа.

Лајпциг је играо све боље, али је Звезда дошла до гола који је вратио у живот.

Драговић је шутирао са дистанце, лопта је закачила некога и променила правац, а из другог плана се појавио Стаменић и сместио је у мрежу.

На 20 минута пре краја, црвено-бели су добили неопходну дозу самопоузрања и енергије, па су кренули ка голу домаћина.

Али, Лајпциг је угасио Звездине наде у 84. минуту, када је Дани Олмо затресао мрежу.

После прекида, црвено-бели нису успели да "очисте", већ су фудаблери Лајпцига успели чак три пута да шутирају ка голу, а Дани Олмо је успео да пронађе пут до мреже.

У другом мечу групе Г, Манчестер сити је у гостима савладао Јанг Бојс идентичним резултатом.

После првих 45 минута игре није било голова, а у наставку су за госте погађали Аканџи и Холанд (два пута), док је за домаће био стрелац Елија.

Сити је први у групи са девет бодова, Лајпциг има шест, док Јанг Бојс и Звезда имају по један.

• 25. окт 2023 • 22:55

22:55

Крај меча

Лајпциг - Звезда 3:1.

• 22:44

84' ГОЛ! Нови гол Лајпцига

Велика гужва пред голом Звезде после прекида, фудбалерима Лајпцига је допуштено да чак три пута шутну, а успешан је био Дани Олмо, са метар и по удаљености.

• 22:41

81' Баумгартнер умало до гола!

Баумгартнер је високо скочио и шутирао главом после корнера, тик уз стативу.

• 22:29

70' ГОЛ! Звезда се враћа

Драговић је шутирао са дистанце, лопта је закачила дефанзивца Лајпцига и променила правац, а ту је сачекао Стаменић и сместио је у мрежу.

• 22:27

67' Поново Симонс шутира, поново брани Глазер

Симонс је сада шутирао из казненог простора, а Глазер још једном добро реагује.

• 22:24

64' Опенда је пробао из слободњака, Глазер брани!

Опенда је добро шутирао из слободног ударца, Глазер је био добро постављен и брани његов ударац.

• 22:19

59' ГОЛ! Лајпциг води са 2:0

Фантастичан гол постигао је Ћави Симонс - Барсин ученик је спектакуларно шутирао са велике удаљености, Глазер није могао ништа.

• 22:09

48' Притисак Звезде у наставку

Звезда је та која има лопту, притиска и покушава да дође до изједначења.

• 22:05

46' Настављен је меч

Букари ће играти у наставку уместо Олајинке.