Јужна Африка је рекордни четврти пут шампион света у рагбију

Репрезентација Јужне Африке, освојила је Светско првенство у рагбију, пошто је у финалу у Паризу савладала селекцију Новог Зеланда резултатом 12:11
Јужна Африка је рекордни четврти пут шампион света у рагбијуGetty © David Rogers

Прави спектакл одвио се на стадиону "Француска" у Сент Денију у Паризу.

Велики број људи грабио се за карте за финални меч, а на трибинама стадиона нашао се огроман број познатих личности, међу којима и Новак Ђоковић.

Финале Светског првенства у рагбију донело је очекивану рововску борбу и неизвесност у дуелу две селекције.

Селекција Јужне Африке успела је да оправда свој квалитет и одбрани титулу свестког шампиона.

Афрички тим је тако дошао до рекордне четврте титуле на првенству света, а такође су постали једина репрезентација која је освојила две везане титуле.

Јужноафриканци су претходно тријумфални били 1995, 2007 и 2019. године.

Прави судар титана виђен је у овогодишњем финалу, а тим Новог Зеланда има за чиме да жали.

Упркос раном заостатку, као и чињеници да су играли 48 минута без капитена Сема Кејна, који је добио црвени картон, Нови Зеланд је имао шансе за преокрет и вођство.

Ипак, нису успели да ту шансу, па су тако остали на три освојене титуле на светским првенствима.

Најзаслужнији за победу Јужне Африке, свакако је био Ерв Полард, који је постигао свих 12 поена победничког тима, свих 12 ногом.

Победнички тим на полувреме је однео предност 12:6, коју је успешно одбранио до краја сусрета.