Фудбалери Реал Сосиједада савладали су на свом терену екипу Бенфике са 3:1 у мечу четвртог кола Лиге шампиона. Наполи и Унион Берлин одиграли су нерешено 1:1
Бенфика немоћна против сјајног Сосиједада, Унион Берлин казнио промашаје НаполијаGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Права фудбалска лекција очитана је Португалцима на стадиону "Аноета" на северу Шпаније.

Реал Сосиједад потврдио је чињеницу да се налази у сјајној форми, што су овог пута успели да потврде и резултатом.

Баскијски тим је у првих пола сата меча успео да реши питање победника и освоји сва три бода у овом сусрету.

За 30 минута, Сосиједад је постигао три гола, промашио пенал и имао један поништен гол.

Већ у шестом минуту је Муњоз начео мрежу Бенфике, да би у 11. Ојарзабал повисио на 2:0.

Меринов погодак у 15. минуту поништен је због играња руком, али је већ у 21. минуту Баренечеа донео својим навијачима велико славље.

Мендез је у 29. минуту погодио стативу са беле тачке, те се на паузу за полувреме отишло са три гола предности за домаћи тим.

Почетком другог дела утакмице, Бенфика је успела да постигне погодак и учини наставак нешто неизвеснијим.

Рафа Силва је у 49. минуту смањио на 3:1, али било је то све од голова на овом мечу.

Сосиједад је са победом дошао до 10. бода и прве позиције на табели Групе Д.

Шпански тим има три више од Интера, који има и меч мање, а седам више од Салцбурга.

Бенфика још увек није освојила бод, те је убедљиво последња у групи.

У ранијем термину играна је и утакмица између Наполија и Унион Берлина.

Иако су Италијани били већим током меча опаснији тим, гости из Немачке задовољнији одлазе из Напуља.

Тим Рудија Гарсије је до вођства дошао у 39. минуту голом Политана, те је са минималном предношћу отишао на полувреме.

Након што су пропустили неколико изгледних прилика на старту другог полувремена, домаћи су убрзо били кажњени.

Фофана је у 52. минуту погодио за изједначење и испоставиће се, бод гостију.

Наполи је покушавао да до краја меча промени резултат, али безуспешно.

Италијански тим тако након четири утакмице има седам бодова и заузима друго место на табели Групе Ц, са два бода мање од првопласираног Реала.

Унион Берлин освојио је свој први бод, те на последњем месту заостаје два бода за Брагом.