Фудбалери Манчестер јунајтеда поражени су на гостовању у Данској од екипе Копенхагена са 4:3, у мечу четвртог кола групне фазе Лиге шампиона. Победе су уписали још и Арсенал. Бајерн, ПСВ, Реал Мадрид и Интер
Јунајтед пао у Копенхагену након лудог преокрета, сигурни тријумфи Реала, Бајерна, АрсеналаGetty © Maja Hitij

Још један невероватан преокрет дозволили су "црвени ђаволи" ове сезоне.

Не само да нису успели да оправдају статус фаворита и славе у Данској, већ су упркос вођству од 2:0 и 3:2, на крају доживели пораз.

Деловало је да напокон тим Ерика Тен Хага има контролу меча у својим ногама, али им је црвени картон Рашфорда потпуно пореметио планове о мирној утакмици.

Почело је сјајно по госте из Енглеске, који су повели већ у трећем минуту.

Хојлунд је био стрелац, а исти играч је у 28. минуту повећао на 0:2.

Прави "карамбол" настао је у финишу првог полувремена, пошто је прво Рашфорд добио директан црвени картон у 42. минуту.

У 45. је домаћи тим преко Елијунусија смањио на 1:2, да би у деветом минуту надокнаде, Гонкалвеш са пенала донео изједначење.

На исти начин је Јунајтед вратио вођство у 69. минуту, када је прецизан био Бруно Фернандеш.

Таман се помислило да би Енглези могли да дођу до сва три бода, али су поново лоше одиграли завршницу.

Лерагер је у 83. минуту савладао Онану и донео Копенхагену изједначење - 3:3.

Делиријум на трибинама у главном граду Данске, донео је Бардги у 87. минуту, када је Копенхаген комплетирао преокрет и тако победио са 4:3.

Након четири одигране утакмице, ситуација у Групи А је веома занимљива.

Бајерн има максималних 12 бодова, следе Копенхаген и Галатасарај са по четири, док је Јунајтед остао на тек три бода.

Бајерн је са 2:1 надиграо екипу Галатасараја.

Дуго су мреже мировале у Минхену, да би потом Кејн са два гола решио питање победника.

Прво је погодио у 80, а потом у 86. минуту за велику предност Бавараца.

Гости из Истанбула су успели да учине завршницу занимљивом, пошто је Бакамбу у надокнади смањио на 2:1, али то је било све од овог меча.

Арсенал је у Лондону успео да савлада Севиљу рутински са 2:0, головима Тросара у првом и Саке у другом полувремену.

У другом мечу Групе Б, ПСВ је савладао Ланс са 1:0, па тако након четири кола, Арсенал предводи све са девет бодова, ПСВ је други са пет, колико има и Ланс, док је Севиља четврта са само два освојена бода.

Реал Мадрид је био убедљив против Браге, коју је савладао са 3:0.

За "Лос бланкосе" погађали су Дијаз, Винисијус и Родриго.

Реал је први у Групи Ц са 12 бодова, седам има другопласирани Наполи, три Брага, а Унион Берлин један бод.

Екипа Интера славила је на гостовању у Салцбургу 0:1, а једини погодак постигао је Лаутаро са пенала у 85. минуту.

"Нероазури" се налазе на деоби првог места у Групи Д, са екипом Реал Сосиједада, пошто оба тима имају по десет бодова.

Салцбург је трећи са три бода, док је Бенфика још увек на 0.