Потоп ТСЦ-а у Немачкој: Фрајбург "петардом" разбуцао Лазетићев тим

Српски представник у Лиги Европе доживео је убедљив пораз на гостовању у четвртом колу групне фазе
Потоп ТСЦ-а у Немачкој: Фрајбург "петардом" разбуцао Лазетићев тимGetty © Alex Grimm / Staff

Фудбалери ТСЦ-а доживели су и трећи пораз у Лиги Европе ове сезоне, пошто их је на гостовању у Немачкој лако савладала екипа Фрајбурга - 5:0.

Немачки прволигаш је доминирао од првог до последњег минута сусрета, па је екипа Жарка Лазетића доживела најтежи европски пораз ове сезоне.

Фрајбург је повео у 24. минуту преко Мерлна Рела, што је и био једини погодак у првих 45 минута. Држала се добро српска екипа, макар резултатски, пошто нису остварили ниједан шут ка голу противника у том делу игре.

Ипак, у наставку је сав квалитет Фрајбурга испливао на видело. Максимилијан Егештајн је дуплирао предност у 56. минуту, а Ноа Вајсхаупт у 69. повисио на 3:0.

Већ је тада све било јасно, а прави немачки менталитет Фрајбург је показао головима и у касној фази меча. Чуквубуике Адаму је био стрелац у 80. минуту, а Рицу Доан у надокнади времена за коначних 5:0.

У другом мечу групе А, Вест Хем је савладао Олимпијакос 1:0, па је стање на табели следеће - Фрајбург је први са девет бодова, колико има и Вест Хем, Олимпијакос је трећи са четири и главни је кандидат за прелазак у Лигу конференције на пролеће, док је ТСЦ последњи са само једним бодом.

• 9. нов 2023 • 22:52

22:52

Крај утакмице!

Убедљив пораз ТСЦ-а, остају на само једном боду после четири кола.

• 22:50

90+2' - Ево и петог гола за Фрајбург

Комплетирана је "петарда" у Фрајбургу - ТСЦ је потпуно разбијен, а стрелац је Ритсу Доан.

• 22:38

80' - Потоп ТСЦ-а, Фрајбург води 4:0

И још један примљен гол српског тима - овог пута стрелац је Чуквубуике Адаму који је успео да на време шутира искоса десне стране испред двојице дефанзиваца ТСЦ-а. Каснили су гостујући играчи и Адаму то кажњава.

• 22:27

69' - Гол, сада је 3:0 за Фрајбург

ТСЦ не може да изађе на крај са бундеслигашем.

После брзе транзиције домаћег тима, српски представник је кажњен, а стрелац је Ноа Вајсхаупт.

• 22:14

56' - Гол, Фрајбург води 2:0!

Нови гол Фрајбурга, стрелац је Максимилијан Егештајн, који је прелако побегао дефанзивцима ТСЦ-а и у контра угао без проблема матирао Вељка Илића.

• 22:07

48' - Коначно шанса за ТСЦ!

Само што је ушао Ћирковић је имао велику шансу да изједначи.

Одлична акција ТСЦ-а, Ћирковић је шутирао са десетак метара, али је Атуболу био на месту.

• 22:04

Почело је друго полувреме

Две измене у тиму ТСЦ-а, пошто су на терену Ћирковић и Ћалушић уместо Кувељића и Влалукина.

• 21:47

Крај првог полувремена - 1:0 за Фрајбург

Далеко боља била је екипа Фрајбурга која је показала због чега је фаворит. Постигли су један, а могли су засигурно још неколико голова, што преко Грифа, што преко јединог стрелца Рела.

ТСЦ није успео да забележи нити један ударац у првих 45 минута, па ће засигурно очекивати више у наставку сусрета.

• 21:38

39' - Статива Фрајбурга!

Доста среће за ТСЦ! Ђаковац је завршио на земљи, Грифо је био изблокиран, а лопта стиже до Рела, који шутира левом ногом из прве - ипак погађа стативу гола тима из Бачке Тополе.

Остаје 1:0...

• 21:23

24' - Фрајбург води 1:0!

"Висио" је гол у ваздуху од почетка утакмице и средином првог дела игре, Фрајбург стиже до предности.

Сјајна асистенција Егештајна за Рела, који из прве шутира и успева да матира Илића за вођство бундеслигаша.