Милан се оклизнуо у Лећеу, ВАР их спасао пораза и великог преокрета

Фудбалери Милана ремизирали су као гости са екипом Лећеа резултатом 2:2 у мечу 12. кола Серије А
Милан се оклизнуо у Лећеу, ВАР их спасао пораза и великог преокретаGetty © Maurizio Lagana

Ни четврти узастопни меч, Милан није успео да дође до победе.

Има за чиме да жали екипа Стефана Пиолија након гостовања у Лећеу.

Деловало је да су "росонери" након нешто више од пола сата решили питање победника, али је домаћин мислио другачије.

Играо се 28. минут када је Жиру донео Милану вођство, које је седам минута касније Рејиндерс дуплирао.

Резултат 0:2 на семафору је био актуелан до 66. минута, када је Леће покренуло велики повратак.

Сансоне је смањио на 1:2, а само четири минута касније уследило је изједначење.

Овога пута Сансоне је био у улози асистента, а стрелац је био Банда.

Сама завршница донела је невероватан преокрет и обрт.

Жиру је у 93. минуту због оштрог протеста добио прво жути, а потом и директни црвени картон.

Одмах у наредном нападу, Леће је затресло мрежу гостију, али је погодак поништен након интервенције ВАР технологије.

Утакмица је тако завршена нерешеним резултатом, чиме је Милан дошао до 23. бода, којих их ставља на треће место на табели.

Леће након 12 мечева има 14 бодова и заузима 13. место на табели.