Минималац Јунајтеда, Арсенал лако са Барнлијем

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Лутон са 1:0 у утакмици 12. кола Премијер лиге
Минималац Јунајтеда, Арсенал лако са БарнлијемGetty © Alex Livesey

Након шокантног пораза од Копенхагена у Лиги шампиона, Манчестер јунајтед је дошао до тријумфа који ће (донекле) умирити навијаче.

"Ђаволи" су уписали нове бодове у Премијер лиги, победом над Лутоном.

Гол вредан три бода постигао је Виктор Линделоф у 59. минуту меча.

Јунајтед је шести са 21 бодом, док је Лутон 17. са шест.

Евертон је у гостима победио Кристал Палас са 3:2.

Гости су у првом минуту дошли до предности преко Миколенка, али је Палас изједначио већ у петом минуту, пошто је Езе сигурно извео пенал.

Дукуре је у 49. минуту донео Евертону нову предност, али је домаћин поново узвратио - Едуар је затресао мрежу у 73.

Ипак, да бодови оду у Ливерпул побединуо се Идриса Геј у 86. минуту утакмице.

Екипа из Лондона је на 12. позицији са 15 бодова, док је Евертон два места ниже са 14.

Арсенал је лако дошао до нових бодова, пошто је на свом терену савладао Барнли са 3:1.

Тросар је у надокнади првог дела игре донео домаћину предност, али је изједначио Браунхил у 53. минуту.

Радост гостију није била дугог века, пошто је Салиба донео ново вођство "тобџијама" у 57. минуту, а Зинченко је у 74. поставио коначан резултат.

Арсенал је прескочио Тотенхем на табели - сада су други са 27 бодова, док је Барнли претпоследњи са свега четири освојена бода.

У првом данашњем мечу Тотенхем је поражен од Вулверхемптона са 2:1.

У последњем данашњем мечу, Борнмут је на свом терену победио Њукасл са 2:0.

Оба гола постигао је Доминик Соланке, у 60. и 73. минуту.

Њукасл је седми са 20 бодова, док је Борнмут освојио девети бод и налази се на 17. месту.