Фудбалери Барселоне победили су екипу Алавеса резултатом 2:1 (0:1) у мечу 13. кола шпанске Ла Лиге
Барса опет нервирала навијаче - примила гол у 18. секунди, па Левандовски донео преокретGetty © David Ramos

Алавес је у Барселони повео већ у 18. секунди, када је мрежу затресао Саму Омородион.

Ово је био други најранији постигнути гол у историји шпанског првенства.

Фудбалери Барселоне су у другом делу игре, ипак, стигли до преокрета и славили са 2:1 головима Роберта Левандовског у 53. и 77. минуту из пенала.

Барселона је трећа на табели са 30 бодова, а у наредном колу гостоваће Рајо Ваљекану.

Алавес је 14. са 12 бодова, а у наредном колу дочекаће Гранаду.

У градском дербију, Севиља и Бетис су одиграли нерешено 1:1.

Бетис је први дошао до гола - Хектор Бељерин је затресао мрежу у 15. минуту, али је гол поништен због офсајда.

Ипак, погодак Ајозеа Переза у 72. минуту је био регуларан, али је Севиља изједначила седам минута касније, голом Ивана Ракитића.

Бетис је седми са 21 бодом, док Севиља има 12 и налази се на 13. месту.

У последњем данашњем мечу, Атлетико је са 3:1 победио екипу Виљареала.

Гости су дошли до предности преко Морена у 20. минуту, а изједначио је Витсел у надокнади првог дела игре.

Антоан Гризман је донео преокрет у 80. минуту, а пет минута касније у стрелце се уписао и Лино.

Атлетико је четврти са 28 бодова, док је Виљареал на 14. месту са 12.