Невероватна борба – Синер издржао налете Рунеа, Новак у полуфиналу у Торину

Италијански тенисер Јаник Синер савладао је Данца Холгера Рунеа са 2-1 у сетовима у трећем колу Завршног мастерса у Торину. Захваљујући том тријумфу, Новак Ђоковић изборио је пласман у полуфинале турнира
Невероватна борба – Синер издржао налете Рунеа, Новак у полуфиналу у ТоринуGetty © Clive Brunskill

Невероватне сцене и атомски тенис приредили су Синер и Руне у трећем колу групе А, односно "Зелене" групе, на Завршном мастерсу у Торину.

Италијански тенисер издржао је све, од сјајног противника, до великих болова и на крају драматичне завршнице.

Након два и по сата борбе, Синер је са 2-1 у сетовима савладао Рунеа – 6:2, 5:7, 6:4.

Захваљујући том тријумфу, Новак Ђоковић се пласирао у полуфинале турнира.

Ђоковић је раније савладао Хуркача, такође са 2-1 у сетовима, те пласман у полуфинале изборио са две победе и једним поразом у досадашњем току Завршног мастерса.

Синер је одлично отворио меч против Рунеа, пошто је направио два брза брејка на самом старту.

Италијан је направио предност 4:0, коју је без већих потешкоћа одбранио и освојио први сет са 6:2.

Други сет донео је велику борбу и наговестио да Синер и Новак неће тек тако моћи у полуфинале.

Руне је почео да игра знатно боље, што се одражавало и на резултат.

Чак 11 гемова у другом сету прошло је без брејка, чак тек са две брејк лопте.

Тек у 12. гему, у самом финишу, Руне одузима сервис противнику и са 7:5 осваја други сет, те долази до изједначења.

Одлука о победнику пала је у трећем сету, у којем је виђен прави "ролеркостер" емоција и промена резултата.

Маратонски гемови довели су до резултата 4:4, када је Руне имао брејк лопту.

Није је Данац искористио, да би у наредном гему Синер био тај који је направио брејк и стекао огромну предност.

Јаник је у наредном гему успео да добро сервира и искористи прву меч лопту.

У полуфиналу Завршног мастерса у Торину, Новак Ђоковић састаће се са победником Б, односно "црвене" групе, док ће Синер играти са другопласираним.

Потенцијални Новакови противници су Александер Зверев или Карлос Алкараз.

Расплет у "црвеној" групи одиграће се у петак.