Влаховић стрелац у дербију, Интер одбранио врх

Фудбалери Јувентуса и Интера одиграли нерешено - 1:1 у дербију 13. кола Серије А
Влаховић стрелац у дербију, Интер одбранио врхGetty © Valerio Pennicino

У великом дербију Италије, Јувентус и Интер су одиграли нерешено - 1:1.

Торинска екипа је до предности дошла у 27. минуту, голом Душана Влаховића.

Федерико Кјеза је пробио по страни, вратио лопту до Влаховића, а српски нападач одлично реаговао и сместио је у мрежу.

Ипак, Интер је брзо дошао до изједначења, пошто је Лаутаро Мартинез погодио у 33. минуту.

После узбуђења у првих 45 минута очекивало се више у наставку, али су шансе и голови изостали.

Интер је сачувао лидерску позицију, на којој има 32 бода, док Јувентус има два мање.

Фудбалери Роме победили су Удинезе са 3:1.

Рома је, као много пута ове сезоне, до бодова дошла у неизвесној и драматичној завршници.

Ђанлука Манћини је донео "вучици" предност у 20. минуту, али су гости изједначили преко Флоријана Тована у 57.

Дибала је у 81. минуту донео домаћину нову предност, а победу је потврдио Ел Шарави у 90. минуту меча.

Рома је пета са 21 бодом, док је Удинезе 16, са 11 освојених бодова.

Емполи и Сасуоло су одиграли фантастичан меч, у којем су славили гости са 4:3.

На полувремену је било 2:2, Капуто (са пенала) и Фацини су били стрелци за домаће, а Пинамонти и Матеус Енрике за госте.

У наставку је гостима Берарди донео предност са беле тачке у 66. минуту.

Аутоголом Матијаса Вине у 86. минуту, Емполи је дошао до изједначења, али је Берарди у надокнади обезбедио бодове гостима.

Сасуоло је 13. са 15 бодова, док је Емполи на 18. месту са десет.